Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Internetowy rejestr pedofilów – projekt ustawy PiS

| aktualizacja: 18.12.2015 | 7

Premier Beata Szydło ogłasza kolejny etap walki o bezpieczeństwo dzieci i zapowiada stworzenie ogólnodostępnego rejestru pedofilów: z ich zdjęciami i adresami.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
dziecko molestowane seksualnie
fot. Fotolia
Premier Beata Szydło powiedziała na konferencji 8 grudnia, że budowanie dobrych relacji w rodzinie i ochrona dzieci przed pedofilią to jedne z najważniejszych zadań rządu PiS. 

Pomysł rejestru pedofilów powstał po to, żeby uniemożliwić przestępcom, którzy wychodzą z więzienia, kontakt z dziećmi. Dzięki niejawnemu rejestrowi pedofilów, stworzonemu dla instytucji zajmujących się edukacją dzieci i opieką nad dziećmi, urzędnicy, który zatrudniają, będą mogli (być może nawet musieli) sprawdzić, czy zatrudniany przez nich człowiek nie był karany za przestępstwo związane z dziećmi.

Chodzi o to, by poprzez umożliwienie, a nawet zobowiązanie wszystkich instytucji, które mają związek z dziećmi, za każdym razem, przed przyjęciem kogoś na staż czy do pracy, musiały sprawdzić w rejestrze, czy dana osoba nie była skazywana za przestępstwa pedofilskie – wyjaśniał także obecny na konferencji minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro. 

W rejestrze mają znaleźć się np. skazani za molestowanie seksualne dziecka, umawianie się na seks, rozpowszechnianie materiałów pedofilskich albo propagowanie pedofilii. Urzędnicy mieliby dostęp do ich zdjęć, adresów zamieszkania i zameldowania, imion i nazwisk rodziców, zawodu oraz informacji o popełnionym przestępstwie.

Drugi rejestr pedofilów do wglądu dla wszystkich

Chociaż pedofile tak samo jak wszyscy z nas są po odbyciu kary chronieni ustawą o ochronie danych osobowych, minister sprawiedliwości zapowiada, że będą od tej ochrony wyjątki. Oprócz rejestru skierowanego dla instytucji ma powstać też drugi: jawny, ogólnodostępny w internecie spis skazanych za kontakty seksualne z dziećmi. Znaleźliby się w nich najgroźniejsi przestępcy: recydywiści i skazani za gwałt na dziecku.

Zbigniew Ziobro wyjaśniał: – Pewna kategoria sprawców, którzy dopuszczają się przestępstw pedofilskich ze szczególnym okrucieństwem oraz w recydywie, byłaby dostępna w drugim, publicznym rejestrze. Bo są sytuacje, które wymagają, aby dobro dziecka stawiać wyżej, niż ochronę interesów dóbr osobistych groźnego pedofila.

źródło: Tvn24.pl  i Gazeta.pl

Co sądzicie  o pomyśle ministra sprawiedliwości? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: Pedofil wybiera grzeczne dzieci
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (7)
avatar

Iv
Iv | 2015-12-21 13:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To dla "nich" żadna kara...a jeszcze za znęcanie lub pobicie "takiego" ktoś normalny poniesie konsekwencje. Totalna bzdura !!!

Odpowiedz

lena1666
lena1666 | 2015-12-21 08:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jeden dobry pomysł-nie zachowują się jak ludzie i nie należy ich tak traktować.Czy pedofile pamiętają o prawach człowieka-dziecka?Nie więc my tez zapomnijmy o ich prawach.

Odpowiedz

Iwona
Iwona | 2015-12-21 08:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

"Projekt zakłada też klauzulę, na mocy której sąd mógłby orzec, że dane skazanego nie trafią do rejestru. Mogłoby się tak dziać "w szczególnie uzasadnionych przypadkach". W projekcie wymieniono tu ochronę życia prywatnego lub inny ważny interes prywatny pokrzywdzonego lub jego osób najbliższych." A ja pytam, kogo będzie się w ten sposób chroniło?

Odpowiedz

Annea
Annea | 2015-12-21 07:08 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jestem na duże TAK, zero anonimowości dla zwyrodnialców !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Odpowiedz

Kasia
Kasia | 2015-12-20 07:42 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moze w koncu dobro dzieci i porzadnych obywateli zacznie byc stawiane ponad dobro przestepcy. Do tej pory prawo zezwala na to ze to bandzior zna dane ofiary, natomiast jego dane sa poufne. Czas zeby bylo na odwrot.

Odpowiedz

melchior 1972
melchior 1972 | 2015-12-19 17:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Z całym szacunkiem dla stanowiska które zajmuje pan Zbigniew Z ale czy jest on świadom, że ta ustawa łamie prawa obywatelskie , do takiego wglądu powinny mieć tylko prawo odpowiednie organy ścigania , w ostateczności nawet straż miejska ale nie zwykły obywatel . Ta możliwość zbyt mocno kusi niestety .

Odpowiedz

demokrata0770
demokrata0770 | 2015-12-19 17:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

No dobrze a ochrona danych osobowych hemmmm !
Żeby nie było jestem za tym ale , jak sobie to wyobrażają, przypuśćmy że ludzie dowiadują się o takim gn..o...ju i 5 młodych ludzi go albo zabija albo znęcają się nad nim i dochodzi do samosądu i ponoszone są konsekwencje prawne .
A jak wiemy to też są ludzie w świetle prawa , chociaż nie zasługują na to miano w oczach społeczeństwa i normalnych ludzi , w ten sposób pedofila uchyli się furtkę do możliwości żądania odszkodowań o szykanowanie w Strasburgu i europejskim trybunale praw człowieka .
A jak wiemy nie można człowieka pozbywać w tym wypadku praw człowieka , choć to smutne taka jest prawda że nasze społeczeństwo nie jest gotowe emocjonalnie na takie ustawy , bo ludzie szukali by zemsty na tych aż mi nie przechodzi przez usta to słowo (ludziach ), i ponosili konsekwencje bo stuknęli lub znęcali się nad nimi

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?