Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rozwijaj umiejętności dziecka przez zabawę!

| aktualizacja: 08.11.2017 | 0

Najlepszy sposób na wspieranie rozwoju dziecka? Oczywiście zabawa! Poznaj 28 zabawek, które pomogą Ci rozwijać umiejętności Twojego dziecka z różnych obszarów, i wybierz coś dla swojej pociechy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Czym jest Trójkąt Umiejętności?

Trójkąt Umiejętności to specjalne narzędzie marki K’s Kids, które pomoże Ci jak najlepiej dobrać daną zabawkę do potrzeb i zainteresowań Twojego dziecka. Na jego podstawie dowiesz się jakie umiejętności zdobywa lub rozwija Twoja pociecha podczas zabawy daną zabawką. Każdy obszar rozwojowy w Trójkącie Umiejętności odpowiada innej zdolności, jednej z trzech podstawowych stref rozwoju: poznawczej, fizycznej i społecznej. Na opakowaniach zabawek marki K's Kids umieszczono Trójkąt Umiejętności, po to, by ułatwić Ci wybór zabawki stymulującej daną sferę rozwoju dziecka. Wejdź na  http://www.kskids.com/pl/ i sprawdź na Trójkącie Umiejętności, jakie zabawki wybrać dla dziecka, aby stymulować jego poszczególne sfery rozwoju: 

1. Rozwój fizyczny

  • Zmysły. Podstawowe zmysły: wzroku, smaku, słuchu, węchu i dotyku pobudzają ciekawość dziecka i zachęcają je do odkrywania rzeczy znajdujących się dookoła niego. Zabawki stymulujące zmysły są niezwykle ważne we wczesnym okresie rozwoju dziecka.
  • Motoryka mała. Motoryka mała to ruchy precyzyjne, takie jak: chwytanie przedmiotów dwoma palcami, przebieranie palcami stóp, ruchy warg lub języka w celu posmakowania lub zbadania przedmiotów.
  • Motoryka duża. Motoryka duża to ruchy większych mięśni odpowiedzialnych za pracę ramion, nóg, stóp lub samego ciała. Zabawki zachęcające dziecko do kopania, raczkowania, biegania lub skakania są ważne dla rozwoju motoryki dużej.

2. Rozwój poznawczy

  • Umiejętności logiczne. Inteligencja logiczna jest zdolnością łączenia poszczególnych elementów informacji. Zabawki takie jak puzzle czy klocki rozwijają logiczne myślenie, pomysłowość, umiejętność porządkowania, wnioskowania i rozwiązywania problemów.
  • Kreatywność. Inteligencja artystyczna jest zdolnością do uczenia się o kolorach, kształtach, formach, umiejętnością rysowania linii, rozróżniania muzyki i rytmu, rozumienia proporcji i perspektyw.
  • Umiejętności językowe. Inteligencja językowa jest umiejętnością wydawania dźwięków i używania języka, wyrażania siebie i rozumienia innych ludzi w miarę dorastania. Zabawki rozwijające umiejętności rozumienia słów, rozróżniania dźwięków, rytmów i form fleksyjnych w wpływają na doskonalenie tej umiejętności.

3. Rozwój społeczny

  • Emocje. Zdrowe dziecko powinno być w stanie kontrolować i wyrażać swoje emocje. Świadomość bycia kochanym  i chronionym rozwija jego poczucie bezpieczeństwa. Zabawki, które mogą stać się przyjacielem dziecka i pomóc w wyrażaniu uczuć, spełniają bardzo ważną rolę w procesie uczenia się, jak efektywnie kontaktować się z innymi i obopólnym zaufaniem.
  • Komunikowanie się. Posiadanie umiejętności dobrej komunikacji pomaga dziecku przy wykonywaniu zadań wymagających współpracy oraz w efektywnej pracy zespołowej.
  • Poczucie własnej wartości. Poczucie własnej wartości jest kompleksowym poczuciem osiągnięć, które dziecko odbiera od ważnych dla niego ludzi, w szczególności od rodziców i rówieśników. Kiedy dziecko może dokończyć zadanie, jakie stawia przed nim zabawka, jest z siebie zadowolone. Pomaga mu to w budowaniu silnego poczucia własnej wartości i lepszej samooceny.

separator
Wyślij e-mailem
separator
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?