Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Pozwalać psu lizać dziecko po twarzy?

| aktualizacja: 01.11.2016 | 2

Mieszkanie z psem pod jednym dachem przynosi wiele korzyści dla dziecka. Ale co z jego bezpieczeństwem? Lekarze rozwiewają wątpliwości!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
lizanie dziecka po twarzy
fot. Fotolia
Choć nikt nie ma wątpliwości że życie z psem jest korzystne dla całej rodziny i uczy dziecka odpowiedzialności, troskliwości i empatii, to jednak pojawiają się wątpliwości odnośnie innej sprawy.

Czy pozwalać psu lizać dziecko po twarzy? Lekarze mówią – nie! Bakterie zawarte w  ślinie zwierzęcia, mogą być groźne dla dziecka, ale nie to jest najważniejsze!
 
- Psy nie powinny czuć się traktowane na równi z dziećmi – w wywiadzie dla "Woman`s Day" powiedziała dr Ashanti Woods, pediatra. – Psy, które będziemy traktować na równi z dziećmi, mogą np. zaatakować nas, gdy podniesiemy na dziecko głos. Psy muszą być uległe wobec dzieci, ze względu na to, że zarówno maluchy jak i zwierzęta są nieobliczalne w swoich zachowaniach, nie jest dobrze, by pies mógł lizać je po twarzy i nawiązać tak bliskie relacje.

Swoją drogą nie można też lekceważyć kwestii bakterii, ze względu na to, że psom często daje się surowe pożywienie. - To może stać się przyczyną salmonelli, a jeżeli pies ma kontakt z ustami dziecka, to może dojść do zakażenia – dodaje dr Thomas Kass, pediatra z New Jersey. 

Czy kupić dziecku psa?

- Język psa jest jak papier toaletowy – dodaje dr Marc I.Leavey. – Bakterie które ma zwierzę poprzez kontakt z wieloma brudami, mogą być przekazane dziecku i wywołać zapalenie jamy ustnej, dziąseł, ale i ogólnego zakażenia organizmu. 

Warto więc zastanowić się i wziąć pod uwagę opinie lekarzy w tej sprawie. Choć wydaje nam się, że nasz piesek jest czysty i na pewno nie stanowi zagrożenia dla dzieci, musimy wziąć pod uwagę, że ostrzeżenia lekarzy mają w sobie jednak ziarno prawdy.

A Ty masz zwierzęta w domu?                                                 

Czytaj także: Zwierzę - najlepszy przyjaciel dziecka!

źródło: scarymommy
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

E.
E. | 2016-10-29 01:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Eh uważam ze dzieci powinny mieć kontakt z bakteria nie jestem za sterylnoscia nie uchroni się dziecka przed bakteriami można tylko je uodpornić i przyzwyczaić z podłogi jak coś zje tez nic się nie stanie moje dzieci piasek tez juz jadly 😁

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Katarzyna. 87
Katarzyna. 87 | E. | 2017-05-11 20:49 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Piesek się skupkał, po skupkaniu pozwolił liznąć się po tyłku drugiemu pieskowi, który polizał twarzyczkę dziecku... Jeśli chodzi Pani/Panu o taki kontakt z bakteriami to radzę odwiedzić psychiatrę bo gorszych bzdur nie czytałam. Nie pozdrawiam.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?