Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Prawdziwe historie: Ciąża oczami faceta

| aktualizacja: 24.11.2014 | 1

jj

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(23)
bliźniaki, bliźnięta, dzieci, noworodki, niemowlaki
fot. © Elena Stepanova - Fotolia.com
Mężczyzna, jak to ogólnie zostało przyjęte, ma mniej rozbudowane emocje. Myślę, że nie odkryję Ameryki, jeśli coś jeszcze do powyższego zdania dopowiem. Skalę, rozpiętość oraz natężenie uczuć kobiety można przyrównać do bogactwa gatunkowego znajdującego się w puszczy amazońskiej, natomiast emocje faceta, co najwyżej do dobrze utrzymanego parku miejskiego. Oczywiście, są wyjątki. I w jedną, i w drugą stronę. Jednak średnia wypada na poziomie, który wcześniej przytoczyłem.
Powiedzcie zatem, czy można podejrzewać faceta o przeżycia, kiedy dociera do niego wiadomość: "Kochanie, jestem w ciąży!". Zadziwię was, ale w głowie kotłują się wtedy niejedne myśli. To tak, jakby ścierały się sprzeczne odczucia. Jakby w głowie siedziało ich dwóch. Jeśli założymy, że tak jest, to jak myślicie, jak oni sobie poradzą w ciągu tych dziewięciu miesięcy? Pewnie się domyślacie. Jako, że nie powinienem tak pisać (w końcu jestem facetem) to wyjawię wam pewien sekret. Mimo, że czasem słabo widać, jakie towarzyszą mi emocje, to ta jedyna w swoim rodzaju informacja, zelektryzowała mnie! A co najgorsze tych dwóch w środku mnie samego toczyło nieustanne rozmowy. Praktycznie, nie miałem na to żadnego wpływu. To nie jest tak, jak myślicie. Nie zwariowałem! Ich rozmowy pewnie zawsze towarzyszą w ważnych okresach życia.  Załóżmy, że są to głosy podświadomości. Te dwa głosy to Primus i Secundus. Pierwszy bardziej emocjonalny, prospołeczny i empatyczny. Drugi z kolei charakteryzuje się tym, że jest praktyczny egoistyczny i cyniczny. Jak myślicie, który głos jest bardziej przekonywujący? No właśnie. W znakomitej większości to ten pierwszy stanowi o tym jakim facet jest naprawdę, ale to ten drugi najczęściej decyduje jak się facet ma zachować. I cóż się dzieje, jak oni usłyszą taką informację? Przeczytajcie! 

Zdarzenie nr 1: Wieść o ciąży

Primus (P): – Cześć stary, słyszałeś? Zostanę ojcem! (Pierwszy głos zawsze bierze emocje faceta  również za swoje),
Secundus (S): – Tak, wiem! Nie da się tego nie zauważyć! 
P: – I co? Nie cieszysz się? Będzie facet, super! 
S: – Poczekajcie na wyniki. Nie ma co trąbić!
P: – Ale ja to czuję i jestem pewny! Co za wspaniała wiadomość! 
S: – Ty to czujesz? Posłuchaj siebie. Mówisz jak baba! I co pewnie polecisz z żoną naszego faceta do poradni, żeby popatrzeć na monitor i się wzruszyć? 
P: – A co w tym złego? To piękna chwila! Po prostu chwilo trwaj...
S: – Wiesz, czasami Cię nie rozumiem. Pomyśl, to dopiero początek. Implantacja, podział komórek, wzrost i rozwiązanie. Popatrz, ile przed Tobą. Jak się dziecko urodzi, to wtedy się ciesz. Teraz, oczekuj na pomyślne dla Ciebie wieści. Aha, wiesz, że szefowa Cię nie puści na żadne USG? No, to szykuj się. Idziemy do pracy. Muszę Cię przypilnować. Jeszcze jakiś głupot narobisz i nasz przyszły tatuś zostanie bez pracy!
P: – Ty i ta Twoja praca. Będziemy mieć dziecko! To wspaniałe!
S: – O nie, mnie do tego nie mieszaj! Wystarczająco jestem zarobiony, a z rozrywki nie zrezygnuję. W tym tygodniu są super premiery kinowe. Muszę je zobaczyć. 
P: – Co tam kino. Musisz mi jakoś pomóc...
S: – Jak będzie wiadomo, to będę Ci musiał pomóc (podpowiedzieć) jak to ogarnąć. W końcu taka z Ciebie sierota!
P: – Wiedziałem, że tylko zgrywasz takiego cynika!
S: – Nie mam wyboru. Zamęczysz mnie...
P: – To wspaniale. Chodźmy do tej Twojej pracy.
S: – O! Teraz gadasz jak facet.  

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

tatinek
tatinek | 2014-11-27 15:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Też tak mam z tym "Primusem" i "Secundusem".
Czytaliśmy to z żoną - super. Fajnie i ciekawie napisany tekst o przeżyciach i przemianach mężczyzny, który staje się ojcem. Powodzenia.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?