Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Mama kontra przedszkolak - 5 rozwiązań najczęstszych problemów

| aktualizacja: 23.05.2014 | 1

Twój przedszkolak nie chce jeść, nie słucha cię albo nie chce bawić się z innymi dziećmi. Jak radzić sobie z takimi problemami? Oto nasze podpowiedzi.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

1. Gdy dziecko nie słucha się

No cóż, dzieci rosną i coraz bardziej pragną o sobie decydować. Swoim „nie", robieniem na przekór, udawaniem, że nie słyszały, wypróbowują granice rodzicielskiej cierpliwości. W ten sposób sprawdzają, co już mogą, a czego im jeszcze absolutnie nie wolno.
Co robić? Zanim o coś dziecko poprosisz, musisz pozyskać jego uwagę. Najlepiej kucnij przy dziecku, weź je za ręce i spójrz w oczy. Mów zwięźle i na temat. Zamiast prosić ogólnikowo, by smyk posprzątał pokój, powiedz: "A teraz włóż klocki do pudełka, a misie odłóż na półkę". Jeśli czegoś zabraniasz, mów ostrym tonem, który nie znosi sprzeciwień. A kiedy już wymagasz, bądź konsekwentna.I jeszcze jedna bardzo ważna uwaga: czasem pozwól dziecku podejmować decyzje. Może przecież samo wybrać rajstopki, które ma założyć lub zdecydować, którą surówkę woli zjeść na obiad. W ten sposób kilkulatek dowie się, że szanujesz jego zdanie, a tym samym będzie mu łatwiej uszanować twoje.
Dobra rada: Jeśli dziecko notorycznie cię nie słucha, idź z nim do laryngologa. Zdarza się, że odbierane przez ciebie nieposłuszeństwo oznacza kłopoty ze słuchem.

Czytaj też: Jak mówić, żeby dziecko słuchało

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Ewa.B.K.
Ewa.B.K. | 2013-08-15 21:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

też myślałam,że moje dziecko jest "niegrzeczne",az przeczytałam artykuł o dzieciach z Zespołem Zaburzeń Integracji Sensorycznej.Potem diagnoza pedagoga, psychologas, specjalisty, neurologa i terapia. Szkoda,że tak późno, bo w przedszkolu nikt nie widział problemu, a syn nie jadł (dzieci z ZSI maja zaburzone łaknienie), nie słuchał (bo nie rozumiał poleceń), nie bawił się w grupie (bo nie nadążał i nie pojmował reguł),a zajęć nie lubił, bo zawsze był gorszy niż inni

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?