Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Problemy związane z karmieniem

| aktualizacja: 24.07.2008 | 0

Często zdarza się, że dzieci w ogóle nie chcą jeść lub spożywanie ich ulubionych potraw nie sprawia im już przyjemności.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

566v7739_220.jpg
Często zdarza się, że dzieci w ogóle nie chcą jeść lub spożywanie ich ulubionych potraw nie sprawia im już przyjemności.

Problemy te charakterystyczne są w drugim roku życia dziecka, ale mogą występować między 6 a 7 miesiącem.

To naturalne, że dziecko ma swoje ulubione potrawy i odrzuca te, za którymi nie przepada. Jeśli maluch rozwija się prawidłowo, a jego wzrost i waga są odpowiednie do wieku, wszystko jest we porządku.

Gdy maluch nie ma apetytu, zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by zachęcić niejadka do jedzenia. Bywa tak, że karmienie staje się problemem. Określ czas przeznaczony na zjedzenie całego posiłku. Jeśli danie nie zostanie zjedzone, zabierz je ze stołu i nie zastępuj jego ulubionym. Dziecko przyzwyczai się, że dostanie ulubioną potrawę zawsze wtedy, gdy odmówi zjedzenia tej przygotowanej przez mamę.

W okresie, kiedy maluch nie ma apetytu, staraj się przygotowywać bardzo proste i lekkostrawne potrawy, szczególnie wtedy, kiedy nie ma konieczności rozszerzania diety.

Radzenie sobie z małym niejadkiem jest bardzo trudne, szczególnie, że już od najmłodszych lat kształtują się zachowania żywieniowe dziecka. Zachowaj jednak spokój i wiedz, że dopiero nieprawidłowości w rozwoju malucha i utrata na wadze wymagaja konsultacji z lekarzem.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?