Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Od czego psują się zęby? Nie tylko od słodyczy!

aktualizacja: 26.11.2013 | 2

Nie tylko cukierki i lizaki mogą zaszkodzić zębom. Zobacz, po czym jeszcze twoje dziecko powinno je umyć albo – jeśli to akurat nie jest możliwe – chociaż przepłukać usta wodą.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Miód

Nie jest prawdą, że naturalne produkty mniej szkodzą zębom. Miód zawiera glukozę i fruktozę, a to nic innego jak cukry proste, które - podobnie jak zwykły cukier - przyczyniają się do próchnicy. Miód ze względu na swoją kleistość szkodzi jeszcze bardziej. Oblepia zęby, przez co są bardziej narażone na powstanie płytki bakteryjnej.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

marlena
marlena | 2015-10-26 09:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Kto to pisał? Po owocach nie można myć zębów bo kwasy i cukry zawarte w nich osłabiają szkliwo i w wyniku mycia ściera się szkliwo!

Odpowiedz

Kaśka
Kaśka | 2015-09-30 22:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ząbki to u nas ciężki temat, od kiedy zaczęły się wyrzynać mamy same problemy. Mały ciągle gorączkował nawet po 40 st., podawałam mu na zmianę milifen - ibuprofen w syropku z paracetamolem, noce nie przespane, w dzień maruda. Potem ząbki zaczęły się psuć, najpierw pojawił się mleczny osad, po czasie ząbki zaczęły ciemnieć - diagonoza próchnica butelkowa, byłam załamana, że do tego dopuściałam. Mały ma 3 latka i ząbki są ciemne i pokruszone teraz tylko czekam jak wypadną całkowicie:(:(

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?