Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Efekty 500+ widać gołym okiem! Na porodówkach prawdziwe oblężenie

| aktualizacja: 25.08.2017 | 20

"To są dobre dane, oby kolejne były takie, będę wtedy zadowolona" – poinformowała minister Rafalska. Czy efekty 500+ naprawdę są aż tak spektakularne?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
W Polsce rodzi się coraz więcej dzieci
fot. Fotolia
Zgodnie z danymi Głównego Urzędu Statystycznego, w czerwcu urodziły się 34 tys. dzieci. To o ponad 2 tys. więcej niż w czerwcu ubiegłego roku. "To są dobre dane, oby kolejne były takie, będę wtedy zadowolona. Dane są lepsze od naszych prognoz, kiedy wprowadzaliśmy 500 plus+" – skomentowała minister Elżbieta Rafalska.

Więcej dzieci to efekt 500+?

Do tej pory jedynym miesiącem, w którym urodziło się mniej dzieci, niż w tym samym miesiącu w poprzednim roku, był kwiecień. "Trzeba pamiętać, że ten spadek w kwietniu był niewielki. Ale w kwietniu była jedna niedziela więcej. To ma znaczenie w kwestii szpitalnych zabiegów" – powiedziała PAP minister Rafalska. Przyznała, że jej głównym celem jest przekroczenie 400 tys. urodzeń w 2017 roku. Bardzo prawdopodobne, że prognozy ministerstwa się sprawdzą – przed nami jeszcze miesiąc kalendarzowego lata, a to latem rodzi się najwięcej dzieci.

Minister Rafalska podkreśliła, że w Polsce są coraz lepsze warunki do powiększania rodziny – sytuacja na rynku pracy jest stabilna, ludzie nie boją się zmiany pracy i otwarcie informują pracodawcę o swoich oczekiwaniach finansowych. Jednak przede wszystkim, Polacy są rodzinnym narodem i chcą odejść od obecnie panującego modelu rodziny 2+1. "W badaniach pokazujemy, że chcemy mieć liczniejsze rodziny niż obecnie, że cenimy sobie rodzinność i dzieci. Ale zawsze były te obawy o poczucie zagrożenia na rynku pracy. Obawy przed pogorszeniem sytuacji materialnej, niewysokie zarobki" – powiedziała minister. Dodała również, że Polacy rzadziej wyjeżdżają za granicę i częściej wracają do Polski. Jednym z czynników wpływających na tę decyzję może być program 500+.

Zgadzacie się ze słowami minister Rafalskiej? Wierzycie, że 500+ ma aż taki wpływ na decyzje Polaków? Piszcie w komentarzach!

Zobacz także: Komu przysługuje 500 + na pierwsze dziecko?

Źródło: rynekzdrowia.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (20)
avatar

aa
aa | 2017-08-29 13:24 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Bzdura. Chyba tylko patologia decyduje się na dziecko za 500zł. Wyż demograficzny lat 80tych zdecydował się w końcu na powiększenie rodziny i stąd ten wzrost urodzeń. Sama spodziewam się drugiego dziecka i żadne 500+ mnie do tego nie skłoniło tylko chęć posiadania potomstwa. Wśród moich znajomych nie znam ani jednej osoby, która by się zdecydowała na dziecko ze względu na wsparcie 500+.

Odpowiedz

Kama
Kama | 2017-08-29 08:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Taa... Moje 6lat wyczekiwane dziecko, które akurat urodzi się w tym roku,jak też odpiszą sobie do efektu 500+. A bynajmniej nie załapie się na niego. Drugie dziecko też byśmy chcieli, ale nie dlatego że jest 500+. Tylko zawsze pragnelismy mieć dwójkę i oby to drugie nie kazało na siebie tyle lat czekać.

Odpowiedz

Kasia
Kasia | 2017-08-28 22:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zdecydowaliśmy się z mężem na drugie dziecko nie dla 500+, ale z miłości. Ten program kiedyś skasują, bo zabraknie kasy, nasza miłość i dzieciinne pozostaną :)

Odpowiedz

Ewka
Ewka | 2017-08-28 22:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To nie żaden efekt 500+ po prostu kobiety około 30 roku życia i starsze decydują się na kolejne albo pierwsze dziecko. A w latach 80-tych gdy się rodziły był wyż demograficzny i to teraz one rodzą dzieci ! Ale politycy wierzą w swoje chore racje

Odpowiedz

Kadia
Kadia | 2017-08-28 21:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Aż ciężko mi uwierzyć ze w kwietniu było mniej urodzeń... rodziłam 2 kwietnia i czekałam 4h na porodówkę bo były pozajmowane. Tego samego dnia co ja urodziło się 6 dzieci w jednym szpitalu :P

Odpowiedz

RR
RR | 2017-08-28 20:06 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja też niedługo będę rodzić drugie dziecko i nie jest to dzięki 500+ tylko teraz mam warunki, których wcześniej nie miałam bo kupiłam dom za ciężko zapracowane pieniądze. I nie dostałam od państwa żadnej pomocy mimo że nie miałam nawet mieszkania.

Odpowiedz

Zadowolona
Zadowolona | 2017-08-28 16:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nikt nie bierze 500+ a jak byłam złożyć wniosek to trzy godziny czekałam, może i dzieci rodzimy z miłości ale to nie przeszkadza korzystać z pomocy państwa i decyzja o drugim dziecku jest już dużo łatwiejsza niż kiedyś

Odpowiedz

Nina
Nina | 2017-08-28 15:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja tez w tym roku urodzilam i to nie jest efekt 500 +

Odpowiedz

Balbubinka
Balbubinka | 2017-08-28 12:28 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To moje pierwsze dziecko, mamy bo chcemy. A statystyki mówią o ogóle urodzeń, nie wykluczając pierwszego dziecka! Bzdury jakich mało!

Odpowiedz

Motylek
Motylek | 2017-08-27 22:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Też mu się wydaje, że to porostu wyż demograficzny. Ja tam na żadne przywileje od państwa nie liczę. I nie będę beneficjętką 500+

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?