Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Przeczytaj to. Nie chcę współczucia, nie chcę sympatii. Chcę reakcji!"

| aktualizacja: 30.06.2016 | 0

Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdybyśmy umiały trzymać  język za zębami. Tej pani się nie udało. Posłuchajcie tej historii!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
list kobieta otyła
fot. Brynne Huffman
Brynne Huffman wybrała się na zakupy do pobliskiego sklepu. Wydawało jej się, że ubrała się ładnie: biała elegancka bluzka, spodenki i klapki. W markecie zaczepiła ją stojąca w kolejce przed nią starsza kobieta, która z uśmiechem skomplementowała jej bujne i gęste włosy.

Niestety dziewczyna stojąca za nią wypowiedziała słowa, które okazały się bardzo krzywdzące. "Może powinnaś pomyśleć o zamianie tych szortów?". Brynne, która ma problem z nadwagą i cellulitem od razu się zdenerwowała. Po co ta obca kobieta mająca w dodatku na koszulce napis "Współistnienie", zwraca jej uwagę? Dlaczego wyraża swój pogląd, nie bacząc na to,  że się nie znają, a jej słowa mogą ranić?Brynne zacisnęła zęby i wyszła ze sklepu. Bała się, że kiedy wda się w dyskusję z kobietą, która ją obraziła, może się rozpłakać. - Otyłość ma znaczenie. Rozmiar plus size nie oznacza, że ktoś jest niezdrowy. Nie oznacza, że ktoś jest leniwy. Ani że jest brzydki, nieutalentowany, ani że jest kimś gorszy od innych. Ciężko pracuję by nie być oceniana przez rodzinę, przyjaciół, a jestem po rozwodzie i depresji. Kobiety, nie oceniajcie się, cieszcie się każdym dniem, razem... - prosi w otwartym liście do wszystkich kobiet Brynne.

Trudno żyje się osobom mającym nadwagę. Cudownie, gdy mają oni na tyle silną psychikę, że nie ranią ich komentarze innych ludzi. Jeżeli jednak sami nie pogodzili się ze swoim wyglądem, każda ocena ich tuszy, może być powodem pogłębiającej się depresji.

Czasem warto w życie wdrożyć zasadę: Nie masz nic miłego do powiedzenia, nie odzywaj się! Każde nieprzemyślane słowo, wypowiedziane zwłaszcza w kierunku obcej osoby, może być bardzo bolesne.

Zdarzyło Ci się kiedyś usłyszeć jakieś niemiłe słowa od obcej osoby?

Zapoznaj się także z: "Gdybyś tylko wiedziała.."- niezwykły list matki oskarżonej o rozpieszczanie dziecka.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?