Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przedszkola Montessori - podstawowe informacje

| aktualizacja: 27.07.2016 | 4

Zastanawiasz się nad wyborem przedszkola dla dziecka? Weź pod uwagę przedszkola Montessori - cieszą się one popularnością na całym świecie. Sprawdź, ile kosztuje przedszkole Montessori, dla kogo jest przeznaczone i jaki ma program.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Przedszkoli Montessori jest w Polsce kilkadziesiąt. Nie wszystkie są pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Montessori, choć realizują program Marii Montessori. Grupy są wymieszane wiekowo, bo ideą przedszkoli jest stworzenie domowej, rodzinnej atmosfery. Wysokość czesnego jest uzależniona od tego, czy to przedszkole publiczne, czy prywatne. Dlatego koszty mogą się wahać od 300 do 1500 zł miesięcznie.

Przedszkole Montessori - dla kogo?

Dla wszystkich dzieci. Jeśli marzy ci się, aby twój maluch rozwijał się zgodnie ze swoimi zdolnościami, nie musiał ćwiczyć szlaczków, gdy akurat tego nie lubi, to doskonałe miejsce dla niego.

Program w przedszkolu Montessori

Nie ma tu zwykłych autek czy lalek. Dzieci mają do dyspozycji wyjątkowe zabawki, które wspomagają rozwój, np. ramki do zapinania guzików,wiązania sznurówek, kolorowe wody w dzbanuszkach do przelewania czy piasek. Dzieci same wybierają czas i formę pracy. Zadaniem nauczycieli jest jedynie pomoc w zdobywaniu samodzielności. Maluchy często uczą się od starszych kolegów. Zwraca się jednak uwagę na naukę czytania, pisania, są wprowadzane podstawy matematyki. Tak, by dziecko po przedszkolu było dobrze przygotowane do szkoły.
 
Czytaj więcej:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar

Stasia
Stasia | 2009-11-09 15:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

chciałabym poznać jak najwięcej o tej pedagogice montessori - czy ktoś zna jakieś godne polecenia pozycje ksiązkowe na ten temat?

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Basia
Basia | Stasia | 2009-11-10 13:17 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja z tego co wiem , jest teraz starsznei duzo takich własnie przedszkoli.które w swoim nauczaniu ,wykorzystuja własnie ta metode nauki. Nawet zastanawiam sie nad jednym nieopodal mojego domu.

Odpowiedz

iwona
iwona | Basia | 2009-11-12 13:51 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja ze swojego doswiadczenia moge polecic to przedszkole
madre-glowki.webpublica.pl/
dla mnie jest jednym z najlepszych ,jakie udało mi sie wybrac dla mojej córeczki.

Odpowiedz

Marta
Marta | Stasia | 2009-11-12 14:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

dużo jest takich pedagogicznych pozycji o montessori - google nie gryzie :)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?