Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Najlepsza ochrona pod słońcem - przegląd kosmetyków przeciwsłonecznych

| aktualizacja: 25.06.2014 | 0

Zobacz nasz miniprzewodnik po kremach z filtrem. Opalaj się bezpiecznie stosując odpowiednie preparaty przeciwsłoneczne.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Filtry chemiczne, mineralne, UVB, SPF – jak nie pogubić się wśród tylu nazw i wybrać właściwy krem przeciwsłoneczny, dzięki któremu zyskasz piękną opaleniznę w bezpieczny sposób? Zobacz nasz miniprzewodnik po kremach z filtrem.

Filtr chemiczny czy mineralny (fizyczny)?

Filtry to składnik kremu przeciwsłonecznego, które tworzą barierę dla promieni słonecznych.
Filtry mineralne w odróżnieniu od chemicznych (które występują w większości kosmetyków przeciwsłonecznych) nie wnikają w głąb skóry, tworzą zaś na jej powierzchni powłokę ochronną, nadają się nawet dla osób z bardzo wrażliwą cerą oraz dla małych dzieci.

Co znaczy SPF na kremach z filtrem?

Współczynnik SPF (Sun Protection Factor) informuje, w jakim stopniu preparat chroni przed promieniami UVB. Jest to stosunek minimalnej dawki promieniowania powodującej rumień na skórze chronionej środkiem promieniochronnym do minimalnej dawki promieniowania powodującej rumień na skórze niechronionej. Według zaleceń Komisji Europejskiej kosmetyki ochronne przed UV powinny być oznakowane za pomocą jednej z czterech kategorii słownych. Zaleca się, aby na opakowaniu produktu dodatkowo zamieścić oznakowanie liczbowe – SPF:
  • "Niska ochrona"- 6 i 10
  • "Średnia ochrona" - 15, 20 i 25
  • "Wysoka ochrona" - 30 i 50
  • "Bardzo wysoka ochrona" - 50+

Ile kremu z filtrem powinno się nadkładać?

Zalecana ilość nakładanego preparatu wynosi 2 mg/1 cm2 ciała, co odpowiada 6 łyżeczkom emulsji (około 36 gramów) na ciało przeciętnego dorosłego.

Zobacz też: 6 rad, jak mądrze cieszyć się wakacyjnym słońcem

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?