Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Wstrząsający film: nauczycielka z Kątów Wrocławskich znęca się nad uczniem!

| aktualizacja: 16.10.2015 | 1

Dramatyczna sytuacja ujrzała światło dzienne dzięki nagraniu telefonem komórkowym. Przemoc w szkole osiągnęła nowy poziom.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
szkoła podstawowa, świetlica szkolna, uczniowie
fot. Fotolia
Po raz kolejny dzięki nagraniu z telefonu komórkowego udaje się przerwać łańcuch przemocy szkolnej. Niezwykle niepokojące jest to, że agresorem w tej sytuacji jest pedagog.

Jedenastoletni chłopiec nie był aniołem – sprawiał problemy wychowawcze. Niedopuszczalnym jest takie zachowanie, szczególnie u nauczyciela z przygotowaniem pedagogicznym! Nauczycielka tłumaczyła się, że wyczuła zapach alkoholu od chłopca. Niemniej taka forma interwencji pozostaje w sprzeczności z jakąkolwiek normą

W maju 2015 r. było głośno o sprawie nauczycielki w Szczodrem, która usłyszała zarzut znęcania się nad dziećmi. Zaklejała dzieciom usta taśmą, w zimowe dni otwierała szeroko okna, zimnem karząc klasę za jej zachowanie. Ta sprawa również ujrzała światło dzienne dzięki nagraniu przez dziecko filmu telefonem.

Z przerażeniem obserwuję upadek etosu zawodu nauczycielskiego, a szczególnie przemoc wobec dzieci. Negatywna selekcja do zawodu, w ujęciu generalnym, powoduje, że w szkołach znajdują się osoby, które pod żadnym pozorem nie powinny mieć kontaktów z dziećmi. Może to już czas na wprowadzenie badań psychologicznych pozwalających na pracę w tak ważnym zawodzie jak nauczyciel lub pedagog.

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

KLON
KLON | 2015-10-18 07:41 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

JAK 10 LATEK KTORY SPRAWIA PROBLEMY I PRZYCHODZI NA LEKCJE PO ALKOHOLU TO NAUCZYCIELKA JEST WINNA ????KAZDEMU BY PUSCILY NERWY CHOCIAZ POWINNA POWIADOMIC POLICJE NIECH SIE ZAJMA SMARKACZEM .BEZSTRESOWE WYCHOWANIE DZIECIAKI ROBIA CO CHCA.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?