Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przepisy na pyszne śniadania dla dzieci - do druku

| aktualizacja: 04.03.2015 | 0

Po pierwszym roku życia dziecka warto zacząć urozmaicać mu śniadania. Pomogą ci w tym nasze przepisy!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)

Dlaczego śniadanie jest tak ważne?

Dziecku w tym wieku codzienne jedzenie kaszek może się już nudzić. Warto też powoli przyzwyczajać je do jedzenia pięciu posiłków dziennie, z których pierwsze śniadanie jest zdecydowanie najważniejsze! Ustawia ono na cały dzień tempo przemiany materii. Choć może trudno w to uwierzyć, od dobrego śniadania w dużym stopniu zależy, czy dziecko będzie miało energię do zabawy przez cały dzień, czy będzie marudzić.

Cechy dobrego śniadania dla dziecka

Śniadanie powinno zaspokajać około 25 proc. dziennego zapotrzebowania na energię i wszystkie składniki odżywcze. Koniecznie zadbaj, by znalazły się w nim:
  • węglowodany, czyli: płatki owsiane, kasze, pieczywo. To bardzo dobre źródło energii. Najbardziej wartościowe są kasze grubsze (na śniadanie np. jaglana), płatki owsiane, a z pieczywa – graham, razowe. Dużo tu składników mineralnych oraz błonnika, dzięki któremu węglowodany z produktów wchłaniają się wolniej, łagodnie podnoszą poziom glukozy we krwi i dostarczają energii na wiele godzin.
  • Białko. To budulec wszystkich komórek. Na śniadanie dziecko powinno wypić mleko albo zjeść biały serek, jogurt, kefir, zupę mleczną (to jednocześnie źródła wapnia bardzo potrzebnego dzieciom) czy jajko.
  • Witaminy i składniki mineralne. Idealnie, jeśli dziecko zje na śniadanie mały owoc lub warzywo, bo to świetne źródło witamin, składników mineralnych i błonnika.
Dobrze wiesz, że śniadanie musi być smaczne, zachęcające do jedzenia i ma dostarczyć małemu organizmowi energii oraz dobrych składników na cały dzień. Ale... nie zawsze wiesz, jak tę teorię przełożyć na praktykę. Wydrukuj nasze przepisy!

Zobacz też: Przepisy na ciepłe kolacje dla dzieci - do druku

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?