Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Przepraszam swoje pierwsze dziecko za wszystkie błędy..."

| aktualizacja: 18.09.2016 | 3

Ten list mamy nas ogromnie wzruszył. Wiele kobiet mogłoby się pod nim podpisać!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(7)
błędy przy pierwszym dziecku
fot. Fotolia
Wychowanie pierwszego dziecka jest bardzo trudne. Brakuje nam doświadczenia, cierpliwości, a wiele prostych spraw zdaje się być nie do pokonania. Choć staramy się ze wszystkich sił, czasem popełniamy błędy i nie cofniemy czasu. Posłuchajcie tej mamy!

8 różnic w wychowaniu pierwszego a kolejnego dziecka

"Do mojego pierworodnego synka,

Przepraszam, że tak bardzo trzymałam się rozkładu dnia zmuszając cię do spania. Gdy nie zasnąłeś o wyznaczonej godzinie, zaczynałam się denerwować, krzyczeć, płakać, a i ciebie zostawiałam płaczącego. Nie wiem dlaczego to było tak ważne wtedy, byś trzymał się rozkładu dnia.

Przepraszam, że spędzałeś tak dużo czasu wśród dorosłych. Nie miałeś rodzeństwa, mieszkaliśmy z dala od kuzynów, a ja nie miałam jeszcze wśród koleżanek – matek z dziećmi. Może to dlatego jesteś taki poważny, a ja mam poczucie, że zabrałam Ci beztroskę dzieciństwa.

Fajnie mieć rodzeństwo!

Przepraszam za to, jak Cię karmiłam. Choć robiłam wszystko zgodnie z przepisami  dla dzieci i sama gotowałam ci obiadki, wiem już, że popełniłam masę błędów. Papki bez smaku za to z ekologicznej marchewki i ziemniaka jadłeś zbyt długo. Dziś niechętnie próbujesz nowych potraw, w przeciwieństwie do twojego młodszego brata, który szybko przeszedł na wspólną kuchnię i zajadał z nami smaczne, zdrowe i doprawione potrawy.

Przepraszam,  że oczekiwałam zbyt wiele, patrząc na tabelki co dziecko powinno już robić, a ze smutkiem stwierdzając, że ty tego jeszcze nie potrafisz.

Kalendarz rozwoju dziecka - miesiąc po miesiącu

Przepraszam, że na ciebie krzyczeliśmy z tatą. Nie wiedzieliśmy jak z tobą rozmawiać, jak zmusić cię do wykonywania naszych poleceń. Krzykiem maskowaliśmy własną bezradność i zagubienie.

Przepraszam, bo nie dałam ci wszystkiego co mogłam za to, że uczyniłeś mnie mamą. Wiem, że następne dzieci były wychowywane już inaczej przeze mnie, miałam więcej zrozumienia, cierpliwości i luzu. To Ty straciłeś najwięcej, ale mam nadzieję, że mi to wybaczysz.

Kocham Cię, mama".

Ten list poruszył nas bardzo. Jak wspaniałą matką trzeba być, by zdać sobie sprawę z błędów, których niektórzy rodzice w ogóle nie dostrzegają. Jak wspaniałą matką trzeba być, by umieć przeprosić i wytłumaczyć się ze swoich niedoskonałości.

Czy Ty także popełniałaś błędy przy pierwszym dziecku?

10 najczęstszych błędów które popełniają rodzice. Ty też?
Tych błędów w wychowaniu dziecka nie popełniaj!

źródło:scarymommy.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?