Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przepraszam, że przeklinałam w czasie porodu...

| aktualizacja: 24.06.2016 | 0

Ból towarzyszący narodzinom dzieci, czasem wyzwala w kobiecie zupełnie nieznane pokłady agresji. Przeklinałaś jak szewc, albo pirat? Nie tylko Ty!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
poród położna
fot. Fotolia
Nie każdy ma ochotę powracać we wspomnieniach do dnia porodu, choć jakby nie było, to jeden z najwspanialszych dni w naszym życiu. Oczywiście mowa tu o momencie wzięcia dziecka w ramiona :-) Gdy jednak wspominamy chwile przed pojawieniem się dzidziusia, czasem okrywa nasze policzki rumieniec wstydu.

Przekleństwa - znamy to :-)

Niecenzuralne słowa jakie padają  w czasie porodu, stają się przedmiotem wielu anegdot wśród lekarzy i położnych. Obowiązkowo dostaje się też naszym mężom, partnerom i wszystkim wokół. Nie będziemy przytaczać słów, jakie padają na porodówkach, ale z pewnością domyślacie się o co chodzi. Cierpiąca kobieta może bowiem zachować się jak najgorszy uliczny bandyta, a soczystość jej wypowiedzi, może wprawić w osłupienie niejednego mężczyznę.

Mamy dla Was jednak pocieszenie! Nie wstydźcie się, według najnowszych badań, przeklinanie w czasie wzmożonego bólu, pozwala nam przetrwać najcięższe chwile!

Eksperyment rozwiewa wątpliwości

Prof. dr Richard Stephens przyznaje, że przeklinanie pozwala kobiecie poradzić sobie z bólem. Postanowił zrobić eksperyment na studentach. Zorganizował dwie grupy osób, które miały za zadanie trzymać dłonie w zimnej wodzie. Jedna mogła używać niecenzuralnych słów, a druga nie. Uczestnicy zmieniali co jakiś czas swoje role, gdy nie byli w stanie wytrzymać dłużej w zimnej wodzie, poddawali się, a po chwili przechodzili do grupy osób, która mogła w czasie eksperymentu przeklinać. 

Okazało się, że dzięki przekleństwom, studenci byli w stanie wydłużyć czas "męki" w lodowatej wodzie aż o 30 procent.  Przeklinanie według dr Stephensa, wyzwala w nas adrenalinę, dzięki czemu  podnosimy swój próg bólu. 

"Byłam zaskoczona, jak strasznie przeklinam w czasie porodu. Ale mi to naprawdę pomogło, czułam się tak, jakbym panowała nad sytuacją." - tłumaczy mama, która choć wstydzi się tego, to jednak ostatecznie uważa, że było to jej potrzebne.

A Ty pamiętasz jakich słów używałaś w czasie porodu?

Obejrzyj: Zobacz ten film, a przestaniesz bać się porodu!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?