Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przez 2 tygodnie lekarze nie wiedzieli co dolega dziecku!

| aktualizacja: 18.08.2016 | 2

Pomimo badań i prześwietlenia rtg, nikt nie wiedział, dlaczego 10 – miesięczne dziecko ma problemy z oddychaniem... Odpowiedź była prosta!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Laith Atiga
fot. BBC
Gdy nagle widzisz,  że twoje dziecko ma problem z oddechem, zaczynasz panikować. Pierwsza myśl – na pewno maluch czymś się zadławił jest prawidłowa, tym razem jednak nie było to oczywiste. Lekarze przez 2 tygodnie próbowali odgadnąć co dzieje się z dzieckiem...

Nikt nie wiedział co się dzieje z moim synkiem

Gdy Jude Atiga’s opowiada tę historię, nadal nie może uwierzyć w to co się stało. Jej 10 miesięczne dziecko nagle zaczęło się dusić. Jego buzia zsiniała i zaczął tracić przytomność. Kobieta od razu wezwała karetkę, która zabrała syna do szpitala. Tam przeprowadzono wszelkie badania włącznie z rtg, nikt nie dostrzegł jednak żadnej wyraźnej przyczyny złego samopoczucia chłopca. Ponieważ jego stan się ustabilizował, odesłano dziecko do domu.

Po kilku dniach niestety 10-miesięczny Laiths znowu poczuł się gorzej. Przestał przyjmować pokarmy, co bardzo zaniepokoiło jego mamę. Ponowna wizyta w szpitalu. Lekarze zdiagnozowali stan dziecka jako zapalenie migdałków i dziecko dostało leki w sprayu. Niestety nadal był problem z przełykaniem jedzenia, więc lekarze zalecili podawanie dziecku jedzenia w formie płynnej. 

Szukałam pomocy gdzie indziej

Kobieta pojechała z dzieckiem do innego szpitala, gdzie przeprowadzono jeszcze więcej badań i jeden z lekarzy uznał, że w przełyku dziecka musi być jakieś ciało obce, które utrudnia dziecku jedzenie i oddychanie. Jakież było zdziwienie, gdy w czasie operacji, z przełyku dziecka wyjęto 2 cm zabawkę, która tkwiła w tym miejscu od blisko 2 tygodni!To cud, że dziecko przeżyło i nie udusiło się. Choć zabawka była malutka, nie wiadomo dlaczego na żadnym badaniu nie została wykryta. Plastikowy aniołek szczęśliwie utknął w takim miejscu,  że dziecko mogło oddychać, ale gdyby nie lekarz z innego szpitala, nie wiadomo, co by się dalej działo z dzieckiem.

Warto czasem poprosić o diagnozę innego lekarza. Czasem nawet warto zmienić szpital, jeżeli czujemy, że lekarze  nie wiedzą jak pomóc naszemu dziecku. Decyzja taj mamy uratowała  życie temu chłopcu, a mama ma nauczkę na całe życie, by lepiej pilnować, czym bawi się niemowlę.

Co robić gdy wystąpią drgawki u dziecka?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

onna
onna | 2017-09-26 21:55 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Brawo dla mamy, która udostępniła niemowlęciu 2cm zabawkę!

Odpowiedz

Bianca
Bianca | 2017-01-17 00:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Zawsze trzeba konsultować diagnozę u innego lekarza. Moje dziecko już dwukrotnie miało źle postawiona diagnozę! Dwukrotnie - pierwszy raz jak miało 4 tygodnie i kolejny raz na 3 m- ce , dostało po 14 zastrzyków! Skonsultowałam się z innym lekarzem i okazało się, że po pierwsze, nie mamy zapalenia dróg moczowych (byl zdrowy, kwestia zanieczyszczonego moczu przy pobraniu) a po drugie nie ma zapalenia ucha środkowego ( zwykla trzydniówka). Boję się pomyśleć co działoby się ze zdrowym dzieckiem po serii 14 zastrzyków ! Nigdy nie zaufam jednemu lekarzowi

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?