Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przybywa miejsc przyjaznych rodzicom i dzieciom

| aktualizacja: 17.02.2010 | 1

W celu propagowania zdrowego i aktywnego życia rodziców i dzieci powstał program AMA - Akademia Malucha Alantan.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
mama, restauracja, dziecko
Wzrost świadomości rodziców w wychowaniu i aktywnym spędzaniu czasu z dzieckiem stawia przed właścicielami restauracji nowe wymagania. Muszą oni zapewnić komfortowe warunki nie tylko dla dorosłych,ale również ich pociechom.

W celu propagowania zdrowego i aktywnego życia rodziców i dzieci powstał program AMA - Akademia Malucha Alantan. Program integruje kawiarnie i restauracje, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców. Wydzieliły w swoich lokalach miejsca do karmienia, kącik zabaw oraz zapewniły krzesełka dla dzieci. Wytyczone zostały strefy dla niepalących.

Działalność AMA sięga już ponad dwóch lat i w tym czasie do programu zostało włączonych prawie 100 restauracji na terenie całej Polski. Aby uprzyjemnić podróże rodzicom i ich pociechom AMA wytyczyła najważniejsze turystycznie trasy z Warszawy nad morze, Mazury i do Krakowa. Na tych trasach znajdują się restauracje przystosowane do przyjęcia rodziców z ich pociechami. Każda restauracja oznaczona została specjalną naklejką AMA, otrzymała kredki i książeczki do kolorowania.

Cieszy fakt, że miejsca przyjazne rodzicom i dzieciom powstają nie tylko w aglomeracjach. W mniejszych miastach właściciele restauracji coraz częściej dbają o to, aby ich lokale były dostosowane do trybu życia ich najmłodszych klientów.

W chwili obecnej inicjatywa AMA sięga poza restauracje. Do programu przyłączają się salony SPA, sklepy. Każdy wyposażony w udogodnienia dla matek karmiących i rodzin z dziećmi. Widać zmiany zachodzące w polskim społeczeństwie. Docenia się czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

Coraz częściej można spotkać opiekunki do zabaw i animacji, które zajmują się pociechami, w czasie gdy ich rodzice relaksują się przy kawie, w SPA czy na zakupach. Dzięki tym wszystkim udogodnieniom młodzi rodzice mogą aktywnie spędzać czas mając obok siebie swoja pociechę.

ZABIERZ TAM SWOJĄ POCIECHĘ!
Wybrane miejsca, w których dzieci nie będą się nudzić:

Warszawa:
- Mama Mia Cafe
- Al Pomidoro
- Siwy Dym
- Presto Cafe

Gdańsk:
- Dwór Oliwski
- Gospoda „Chata Chłopska”

Kraków:
- Del Papa
- Cesare Ristorante
- Polskie Jadło Folwark

Wrocław:

- BlaBla Cafe
- Pod Papugami
- „Lwowska” Karczma

Lista z adresami wszystkich restauracji przyjaznych rodzicom i dzieciom jest udostępniona na stronie internetowej www.ama.alantan.pl.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

Sabinka1987
Sabinka1987 | 2010-10-03 09:01 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

jak najbardziej popieram i jestem pelna podziwu dla Osob, ktore stworzyly cos tak cudownego. Pisze w sumie tutaj poniewaz bardzo chcialabym w swojej miejscowosci otworzyc taka kawiarnie wlasnie przyjazna dziecia. Szukam pomocy i kilku wskazowek jak mogla bym tego wszystkiego dokonac:) pozdrawiam i zycze aby miejsc przyjaznym dziecia przybywalo co raz to wiecej:):):)

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?