Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy – część 2

| aktualizacja: 09.12.2015 | 0

Mięśnie dna miednicy należy ćwiczyć regularnie, najlepiej co drugi dzień. Dzięki temu szybko zobaczysz efekty. Namawia do tego Zosia Budkiewicz, fizjoterapeutka i instruktorka fitness.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Kolejne ćwiczenia na mięśnie dna miednicy: w klęku podpartym i na plecach. Schodzimy do parteru, dlatego przyda się mata.

W klęku podpartym

Łokcie pod barkami, ręce pod łokciami, kolana pod biodrami. Unosimy jedną rękę i przeciwne ramię. Ręką sięgamy do kolana i z powrotem. Oprócz mięśni krocza, które napinamy w czasie ćwiczenia, trenujemy mięśni głębokie brzucha i grzbietu. Zatrzymujemy na kilka sekund. Zmieniamy stronę.
Ćwiczenie powtarzamy 12–15 razy w czterech seriach. Po ćwiczeniach chwila na relaks, tzn. siadamy na piętach, rozluźniamy dół pleców i brzuch.

Leżenie na plecach

Pięty pod kolanami, ramiona wzdłuż ciała, barki nisko, głowa jest przedłużeniem kręgosłupa, brzuch wciągnięty. Unosimy biodra, góra i dół. Ćwiczymy nie tylko mięśnie dna miednicy, ale też mięśnie pośladków i grzbietu.
Powtarzamy 10–12, w czterech seriach. Po ćwiczeniach przyciągamy kolana do siebie, chwilę się relaksujemy.

Leżenie na plecach – wersje trudniejsze

Taka sama pozycja jak wyżej. Ćwiczenie utrudniamy, opierając stopę na udzie. Unosimy biodra, góra i dół. Zmieniamy nogę. Jeszcze trudniej będzie, jeśli jedną nogę uniesiemy tuż nad podłogą. Unosimy biodra. Na każdą stronę – po 10 powtórzeń.

 
Zofia Budkiewicz jest fizjoterapeutką i instruktorką fitness, specjalizuje się w ćwiczeniach i masażu kobiet w ciąży i po porodzie, współpracuje z licznymi szkołami rodzenia. Prywatnie mama dwójki dzieci.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?