Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Test na nietolerancję przed ciążą?

| aktualizacja: 26.11.2014 | 1

Nie trzeba być alergikiem, by nie tolerować niektórych składników diety. Czy warto zrobić test na nietolerancję pokarmową, gdy planujemy dziecko? Odpowiada mgr Małgorzata Pelikan, dietetyczka kliniczna.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
pobranie krwi
fot. Fotolia
Czy starając się o dziecko, warto zrobić test na nietolerancję pokarmową, taki, który robi się z kropli krwi? Podobno nie trzeba być alergikiem, by nie tolerować niektórych pokarmów. Czy to, że organizm nie toleruje niektórych pokarmów, może mieć wpływ na moją lub męża płodnośćMarta

Prawdą jest, że gdy organizm nie toleruje pewnych składników odżywczych, to trudniej jest zajść w ciążę. Największe znaczenie odgrywa tutaj gluten, jednak nietolerancja może dotyczyć każdego innego produktu spożywczego. Jeżeli  Państwo, przygotowując się do ciąży, zdecydujecie się na testy w kierunku nietolerancji pokarmowych, polecam zrobienie szerszego panelu z krwi w sprawdzonym laboratorium. Odradzam domowe testy ze względu na wątpliwą skuteczność.
mgr Małgorzata Pelikan konsultacja: mgr Małgorzata Pelikan
Dietetyk kliniczny, pracuje w  Centrum Dietetyki Klinicznej 4Health w Katowicach.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

OIlaOla
OIlaOla | 2014-12-18 00:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sama skorzystałam z oferty REVITUM i zrobiłam sobie i swojej córeczce test na nietolerancję pokarmową. Szkoda, że dopiero teraz... Okazało się, że nie tolerujemy laktozy, która zarówno w diecie mojej 7-letniej Ani, jak i w mojej, była obecna. Od kilku tygodni jesteśmy na detoksie, korzystamy też z suplementów diety, które dostaliśmy w Revitum.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?