Babyonline.pl
 
 
Gry
«
13
»
« Powrót na stronę główną

Przygotowanie do przedszkola


Lekcja 13:

Zabawy dla kłótliwego dziecka

Małe dzieci co prawda nie potrafią się jeszcze wspólnie bawić, ale to nie oznacza, że od razu muszą się kłócić. Dlatego, jeżeli twoje dziecko często podnosi głos, wyrywa innym zabawki i zawsze chce grać pierwsze skrzypce, popracuj nad jego zachowaniem. Pamiętaj, że w przedszkolu takie maluchy szybko zostają wykluczone z grupy. Sprawdź, jak bawić się z małym awanturnikiem, żeby stał się bardziej koleżeński.
  • Zabawa w wymianę. Zagraj z dzieckiem w piłkę. Gdy łapie ją maluch, za każdym razem głośno to komentuj, mówiąc: "Brawo, złapałeś piłeczkę". Gdy piłka jest u ciebie, stwierdzaj: "A teraz ja mam piłkę". Dziecko uczy się w ten sposób czekać na swoją kolei i uzyskuje świadomość, że takie oczekiwanie jest naturalne i się opłaca.
  • Budowanie i burzenie. Zrób babę z piasku albo zbuduj wieżę z klocków i niech twoje dziecko je burzy. Potem koniecznie zamieńcie się rolami. Zabawa pozwala zrozumieć dziecku, że nie zawsze można być w centrum uwagi, że czasem "gramy" mniej ważną rolę i nie ma w tym nic złego.
Słowa zakazane
  • Jesteś naj... Najładniejsza, najmądrzejszy, najlepsza itp. Takimi stwierdzeniami jeszcze bardziej podkreślasz, że dziecko jest wyjątkowe. Uwaga! To nie oznacza, że nie powinnaś dziecka chwalić za dobre rzeczy!
  • Nie pożyczaj, bo to drogie. W ten sposób wychowujesz samoluba. Jeśli nie chcesz, by ktoś niechcący zniszczył twojemu dziecku jakąś superzabawkę czy drogą rzecz, nie dawaj mu jej na plac zabaw albo po prostu jej nie kupuj.

Wypełnij razem z dzieckiem


Jak Ci minął dzień?
Jaka była pogoda?

Strefa dziecka: zagraj w grę


Zbuduj swój własny samochód! Klikając w kwadraty z poszczególnymi częściami auta, możesz skonstruować swój własny model . Ta motoryzacyjna gra dla dzieci korzystnie wpływa na rozwój syntezy i analizy wzrokowej. Ma również pozytywne oddziaływanie na rozwój motoryczny maluchów.
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?