Babyonline.pl
 
 
Gry
«
19
»
« Powrót na stronę główną

Przygotowanie do przedszkola


Lekcja 19:

Jak zachęcić dziecko do rysowania?

Trzylatek w przedszkolu na pewno będzie wspólnie z innymi dziećmi wykonywał prace manualne, w tym rysowanie. Zachęć go do tego i pokaż, jaką fajną formą spędzania wolnego czasu jest rysowanie.
  • Kup akcesoria do rysowania. Kolorowe kartki papieru w różnych formatach, grube kredki różnego rodzaju z ulubionymi postaciami z bajek - takie akcesoria na pewno zachęcą dziecko do mazania po kartce.
  • Nie upominaj. Jeśli to pierwsze próby rysowania, nie zwracaj dziecku uwagi, jak prawidłowo trzymać kredki, tylko pozwól na dowolność, zarówno w wyborze kolorów, trzymaniu kredki, czy tego, co dziecko maluje na kartce.
  • Rób wystawy rysunków. Chwal rysunki dziecka, bo to buduje poczucie jego wartości i zachęca do dalszych działań. Rób wystawy prac na lodówce, ścianie, tablicy korkowej. W ten sposób pokazujesz dziecku, że doceniasz jego wysiłek, dodajesz odwagi i zachęcasz do dalszej twórczości.
  • Wymyśl ciekawe formy rysowania. Jeśli dziecko niechętnie chce rysować kredkami, zaproponuj mu inne formy rysowania, a możliwości jest naprawdę dużo. Możecie rysować specjalnymi kredkami, czy flamastrami po wannie pod wodą, farbkami do malowania buzi, kredą po tablicy, czy na chodniku. W sklepach dostępne są też tablice znikopisy, które dzieci uwielbiają.

Wypełnij razem z dzieckiem


Jak Ci minął dzień?
Jaka była pogoda?

Strefa dziecka: zagraj w grę


Witamy w naszym sklepie! Najpierw przelicz pieniądze, a potem pomyśl, co możesz za nie kupić. Aby zapełnić koszyk towarami, przeciągaj je za pomocą myszki. Gra dla dzieci rozwijająca zdolności matematyczne. W czasie zabawy maluchy uczą się rozpoznawać wartość pieniądza po nominałach.
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?