Babyonline.pl
 
 
Gry
«
27
»
« Powrót na stronę główną

Przygotowanie do przedszkola


Lekcja 27:

Zabawy dla małego leniwca

Przedszkolaki sporo czasu spędzają na aktywnościach ruchowych (mają gimnastykę, chodzą na podwórko). Jeśli twoje dziecko nie przepada za ruchem, koniecznie to zmień. Przede wszystkim dla jego zdrowia. Pamiętaj też, że mały leniwiec często jest mniej sprawny niż rówieśnicy, co niestety sprawia, że jest przez nich wyśmiewany. Najlepiej wybierz dla dziecka taki rodzaj aktywności, który z jednej strony sprawi mu przyjemność, a z drugiej będzie wymagał systematyczności (jednorazowe wyjście na podwórko niczego nie zmieni).
  • Spacery z pomysłem. Codziennie wychodź z dzieckiem na spacer, na którym będziesz zachęcać je do jakiegoś konkretnego rodzaju ruchu, np. możesz powiedzieć, że dziś na przechadzkę idą żabki (niech maluch pokazuje, jak skaczą) albo urządź wyścigi, kto szybciej dobiegnie do drzewa itp. Dzieci chętniej się ruszają, gdy mają w tym jakiś określony cel albo ruch jest połączony z wesołą zabawą.
  • Gra w tenisa. Z jednej strony wymaga mnóstwa wysiłku – korty są duże, a za piłką trzeba się nabiegać. Z drugiej – jest wciągająca, dziecko może zdobywać nowe umiejętności, ma poczucie rywalizacji i celowości gry. Dzięki grze w tenisa dziecko nabiera dobrej kondycji. Do szkółki tenisowej możesz posłać już 3-latka (dla takich maluchów organizuje się tzw. minitenis z niższą siatką i miękkimi piłkami). Nie zapisuj go jednak na zajęcia indywidualne, tylko grupowe, bo maluchy chętniej i szybciej uczą się, gdy widzą postępy rówieśników.

Słowa zakazane
  • No rusz się wreszcie! Jeśli będziesz często je powtarzać, dziecko przestanie je w ogóle słyszeć.
  • W nagrodę możesz obejrzeć bajkę/zagrać w grę itp. Nagradzaj ruchem, a nie statycznymi czynnościami, bo dziecko będzie myślało, że to one są fajne i pożądane (skoro są nagrodą...).
Zobacz także:
Sport dla malca

Wypełnij razem z dzieckiem


Jak Ci minął dzień?
Jaka była pogoda?

Strefa dziecka: zagraj w grę


Gra dla wszystkich dzieci marzących o karierze piłkarza. Aby strzelić gola, należy kliknąć w momencie, gdy czerwona strzałka będzie w najbardziej dogodnym miejscu. W trakcie zabawy maluchy uczą się prawidłowo oceniać odległość, rozwijają koordynacje wzrokowo-ruchową oraz wyobraźnię wizualno-przestrzenną.
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?