Babyonline.pl
 
 
Gry
«
3
»
« Powrót na stronę główną

Przygotowanie do przedszkola


Lekcja 3:

Jak nauczyć dziecko samodzielnego ubierania?

Przedszkolne życie dziecka stanie się łatwiejsze, gdy dziecko przebierając się na leżakowanie czy ubierając się na plac zabaw, nie będzie musiało za każdym razem czekać na pomoc przedszkolanki. Nie licz na to, że trzylatek będzie od razu zapinał guziki czy wiązał sznurówki. Ale początkujący przedszkolak może już za to sprawnie zdejmować spodnie na gumce, zakładać skarpetki, koszulkę, buciki.
  • Ćwiczyć z dzieckiem ubieranie na lalkach, ale pamiętaj, że inaczej zakłada się spodenki na misia, a inaczej na siebie. Przyda się też zabawka z naszytymi: guzikiem, suwakiem, ze sznurówką i zatrzaskiem.
  • Zamykanie i otwieranie słoików, butelek, a także zabawa z kamykami, grochem (ukryj w woreczku pełnym grochu małą zabawkę i pozwól, by malec ją znalazł, zanurzając rękę w kuleczkach). Wszystko to sprawia, że paluszki stają się bardziej sprawne i precyzyjne.
  • Nie wyręczaj dziecka, a raczej pokaż, że zawsze może skorzystać z twojej pomocy (jeśli dziecko sobie nie radzi – po wielu próbach! – powiedz: "Chodź, to zapnę ci sweterek", ale nie: "Nie radzisz sobie").

Wypełnij razem z dzieckiem


Jak Ci minął dzień?
Jaka była pogoda?

Strefa dziecka: zagraj w grę


Gra dla dzieci, która nie tylko bawi, ale pomaga również nauczyć się korzystać z zegarka i identyfikować cyfry. Sprawdź, którą godzinę wskazuje zegar elektroniczny, a następnie ustaw taką samą na zegarze tradycyjnym. Do przesuwania wskazówek należy użyć myszki.
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?