Babyonline.pl
 
 
Gry
«
30
« Powrót na stronę główną

Przygotowanie do przedszkola


Lekcja 30:

Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności?

Chcesz, żeby dziecko sprzątało po sobie zabawki i robiło to, o co je poprosisz, a w niedalekiej przyszłości wykonywało obowiązki w przedszkolu? Już w tym wieku naucz je odpowiedzialności, bo czym skorupka za młodu nasiąknie… Jak to zrobić?
  • Przydziel dziecku obowiązki. Trzylatek może już mieć przydzielone obowiązki domowe, jak np. sprzątanie zabawek, odkładanie rzeczy na miejsce, czy pomoc przy niektórych prostych czynnościach domowych.
  • Bądź konsekwentna. Nakładanie obowiązków to jedno, a egzekwowanie ich wykonania to drugie. Jeśli umówiłaś się, że dziecko wieczorem ma sprzątać swoje zabawki, to nie możesz tego za niego robić, gdy widzisz ziewającego malca. Nawet jeśli dziecko tego nie zrobi, musisz pokazać mu, że ty nie będziesz wykonywać jego obowiązków. Nie chodzi tu o wyznaczanie kary, ale pokazanie dziecku konsekwencji. Gdy za parę dni nie będzie mogło znaleźć swojej ulubionej książeczki, samo zrozumie, że jednak warto sprzątać.
  • Dotrzymuj słowa. Jeśli wymagasz od dziecka wykonywania pewnych czynności, sama też musisz dotrzymywać słowa. Jeśli złamiesz obietnicę, dziecko będzie rozczarowane.

Wypełnij razem z dzieckiem


Jak Ci minął dzień?
Jaka była pogoda?

Strefa dziecka: zagraj w grę


Aby zostać mistrzem futbolu, trzeba doskonale panować nad piłką. Dobrzy zawodnicy nie powinni mieć większych problemów z wykonaniem efektownych sztuczek z jej wykorzystaniem. Aby odbić piłkę, wciśnij odpowiednią strzałkę na klawiaturze. Ta prosta gra dla dzieci pomaga maluchom ćwiczyć spostrzegawczość i szybkość reakcji.
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?