Babyonline.pl
 
 
Gry
«
8
»
« Powrót na stronę główną

Przygotowanie do przedszkola


Lekcja 8:

Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania?

Jeśli w przedszkolu, do którego będzie uczęszczało twoje dziecko, obowiązuje leżakowanie, warto byś zawczasu nauczyła dziecko samodzielnego zasypiania. Dziecko, które przyzwyczajone jest do zasypiania w łóżku i przy boku mamy, może mieć duży problem z zaśnięciem w obcej sali na przedszkolnym leżaczku.
  • Wybierzcie przytulankę do snu. Takie zwykłe przedmioty i przytulanki czasem wykazują ogromną moc, o którą nigdy byś ich nie podejrzewała.
  • Nie zaniedbuj rytuałów. Codzienna kąpiel, przytulanie, kołysanki i układanie do snu o tej samej godzinie pomagają spokojnie usnąć. Dowiedz się wcześniej, o której godzinie jest przedszkolne leżakowanie i spróbuj przyzwyczaić dziecko do odpoczynku w podobnych godzinach.
  • Przyzwyczajaj do samodzielnego zasypiania. Bądź z dzieckiem w pokoju, ale nie kładź się w pobliżu, nie mów do niego, nie utrzymuj kontaktu wzrokowego, po prostu siedź spokojnie i czekaj, aż zaśnie (nie daj się wciągnąć nawet w najbardziej interesującą rozmowę).
  • Postaraj się sama wyciszyć. Pamiętaj, że twój niepokój czy zdenerwowanie udzielają się dziecku i utrudnią mu zasypianie.

Wypełnij razem z dzieckiem


Jak Ci minął dzień?
Jaka była pogoda?

Strefa dziecka: zagraj w grę


Tylko krok dzieli cię od podboju kosmosu! Aby móc zwiedzać gwiezdne przestrzenie, musisz najpierw wystartować. Odlicz od 10 do 0, żeby rakieta mogła odpalić silniki i wznieś się do góry. Ta kosmiczna gra dla dzieci to nieoceniona pomoc w nauce liczenia.
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?