Babyonline.pl
 
 
Gry
«
9
»
« Powrót na stronę główną

Przygotowanie do przedszkola


Lekcja 9:

Jak nauczyć dziecko zakładania i wiązania butów?

To prawda, że sama założysz dziecku buciki szybciej, a patrzenie na niekończącą się walkę z uciekającym językiem może być irytujące. Nie wyręczaj jednak dziecka, jeśli nie jest to konieczne. Nauka wiązania butów wymaga czasu, jednak przekonanie "umiem sam" jest bardzo ważne dla poczucia własnej wartości dziecka. W przedszkolu dziecko będzie szczęśliwe, jeśli wychodząc na plac zabaw samo szybko i sprawnie założy i zawiąże buciki.
  • Wytłumacz dziecku, jak szybko założyć buty np. "Trzymaj prosto nóżkę, nie zginaj palców, wciśnij piętę" itd.
  • Który but założyć, na którą nóżkę? Postaw stopę dziecka na tenisówce lub kapciu i zwróć mu uwagę na to, że linia palców pokrywa się z kształtem buta.
  • Wiązanie sznurowadeł - to sztuka, którą opanowują dopiero czterolatki, ale warto ćwiczyć i z młodszymi dziećmi. Zacznij od ćwiczeń paluszków dziecka. Nawlekaj z dzieckiem korale lub okrągły makaron na grubą nitkę, wiążcie lalce kokardy. Cierpliwie pokazuj dziecku, jak wiąże się sznurowadła. Rób to bardzo powoli. To wcale nie jest proste!
Zobacz także:
Lekcja ubierania: buty

Wypełnij razem z dzieckiem


Jak Ci minął dzień?
Jaka była pogoda?

Strefa dziecka: zagraj w grę


Umiejętność doboru właściwego stroju do konkretnej sytuacji jest na ogół ważną umiejętnością.

Przebieralnia to gra dla dzieci, w której maluchy mogą przebierać dziewczynkę poprzez klikanie w poszczególne części jej garderoby. W każdej chwili można sprawdzić, czy aktualny zestaw ubrań jest odpowiedni – wystarczy kliknąć w znak zapytania. Dzięki zabawie dzieci rozwijają syntezę i analizę wzrokową oraz ćwiczą prawidłowe wyciąganie wniosków.
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się




Zapomniałeś hasła?