Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Przykrywać - nie przykrywać?

| aktualizacja: 16.08.2007 | 1

Czy w lecie, gdy jest gorąco, również trzeba przykrywać dziecko?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)

Czy w lecie, gdy jest gorąco, również trzeba przykrywać dziecko?

To zależy od temperatury. Jeśli utrzymuje się stale na poziomie ok. 20°C, a dziecko śpi w śpiworku, nie trzeba go dodatkowo przykrywać, by nie dopuścić do przegrzania.

Przygrzewanie nie sprzyja zdrowiu, wręcz przeciwnie – niemowlęta, którym jest stale zbyt ciepło, znacznie częściej chorują. A więc podczas upałów synek z powodzeniem może spać jedynie w lekkiej koszulce i cienkich śpioszkach.

W ciepłych porach roku w pokoju, w którym śpi niemowlę, należy również uchylać okno, ustawiając łóżeczko dziecka w bezpiecznej odległości, tak by na nie nie wiało. Proszę również pamiętać, że dzieci wcale nie muszą być ubierane cieplej niż dorośli. Warto także zadbać, by pościel, śpiworek, śpioszki i koszulka do spania były z czystej bawełny.

Tekst: prof. dr hab. Jacek Grygalewicz, leczy małych pacjentów od 45 lat. Aktywnie działa w Zarządzie Głównym Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego. Kieruje Kliniką Pediatrii w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego. Stworzył poradnię zaburzeń oddychania w czasie snu. Członek Komitetu Rozwoju Człowieka PAN.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

dociekliwa mama
dociekliwa mama | 2007-08-20 16:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Coz za przydatna rada ,,jesli dziecko spi w spiworku, to nie trzeba go dodatkowo przykrywac''. Czy zatem spiworek nie jest forma przykrycia? A co wtedy, gdy dziecko (i chyba wiekszosc dzieci, w kazdym razie niemal wszystkie mi znane) nie spi w spiworku?

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?