Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

"Psia Planeta"

aktualizacja: 16.05.2011 | 0

„Kiedy ma się dziesięć lat, naprawdę trudno napisać „coś mądrego”. Śmiesznego, zabawnego, krótkiego – tak, ale mądrego...” – mówi Ala Wolniewicz.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
książka
W swojej powieści 12-letnia autorka opisuje perypetie Ali, dziewczynki, która odlatuje z Ziemi ze swoim  nowym psem, Teodorem i ląduje na planecie zamieszkałej przez psy.

Bohaterka książki, wspólnie ze swoim pupilem, tropią psich złoczyńców a czasami sami ścigani są przez psią policję. Poznają zaawansowaną psią cywilizacje, spotyka ich mnóstwo przygód.
 
„Powieść czytało się znakomicie. Mnóstwo zwrotów akcji, barwne dialogi, niebezpieczne przygody – to wszystko sprawia, że czytelnik nie jest znużony i z ciekawością przewraca kartki. Trzeba podkreślić, że mimo młodego wieku i zapewne braku dużego doświadczenia w pisarstwie autorka sprawnie i świadomie posługuje się językiem, umiejętnie porusza się w różnych stylach i na ogół unika, co zdarza się wielu, nawet dojrzałym pisarzom, językowej sztampy” - Wojciech Górnaś Wydawnictwo MUZA SA
 
O Autorce:
Ala Wolniewicz, urodzona 14 grudnia 1998 r. w Warszawie, młodziutka, utalentowana autorka opowiadań i scenariuszy do sztuk wystawianych w szkolnym teatrze. Kocha muzykę i teatr, gra na skrzypcach, dużo czyta, no i pisze książki.
 
Autorką ilustracji
do „Psiej Planety” jest Agatka Kuźnicka.
Agatka, która wyrosła wśród pędzli i farb, pomimo niepełnosprawności jest czynnym uczestnikiem profesjonalnych plenerów malarskich i wystaw, gdzie obok rodziców (Haliny i Bartłomieja Kuźnickich, znanych grafików i ilustratorów), prezentuje swe dynamiczne, bajecznie kolorowe kompozycje.

Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Oficyna Wydawnicza Rynek Polski Sp. z o.o.
Będzie dostępna na rynku już w maju w sieci Empik oraz księgarni internetowej Merlin.pl.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?