Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rak

| aktualizacja: 05.06.2014 | 5

Małe Raki mają doskonałą pamięć, są bardzo uczuciowe. Bezbłędnie odgadują czyjeś myśli.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(8)
horoskop dla dzieci, znak zodiaku, rak
fot. Fotolia

Jeśli Twoje dziecko urodziło się między 22 czerwca a 23 lipca, to jest zodiakalnym Rakiem.

Jeśli sądzisz, że w przyszłości Twoje dziecko zawojuje świat, możesz się zawieść. Jest zbyt delikatne i subtelne, by przepychać się w życiu łokciami. Mały Raczek to słodki, przymilny, wyjątkowo uczuciowy dzidziuś. Spokojnie przesypia całe noce, o ile tylko zostawisz mu małą lampkę, gdyż boi się ciemności. Nie spieszy się do zdobycia samodzielności, lubi, gdy rodzice karmią go i zawiązują mu buty. Wtedy czuje się kochany. Ma niesamowitą intuicję, bezbłędnie odgaduje Twoje myśli i życzenia. Gdy jesteś smutna, staje na głowie, by Cię pocieszyć. Bardzo kocha zwierzęta, najchętniej znosiłby do domu wszystkie ptaki ze złamanymi skrzydłami i przygarniał bezdomne psiaki.

Rak to domator i kolekcjoner

Mały Raczek jest nieśmiały, łatwo się peszy, a urażony - zamyka w sobie jak prawdziwy skorupiak. Wszystko mocno przeżywa, martwi się na zapas, czuje lęk przed przyszłością. Ma kłopoty z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami. Przesadnie liczy się z opinią o sobie i boi się, że zostanie wyśmiany. Dlatego chętnie siedzi w domu i bawi się sam. Marzy wtedy o dalekich podróżach, o dzielnych rycerzach i zamkniętych w wieży księżniczkach. Lubi czytać książki podróżnicze lub bajki i marzyć. W swoich fantazjach jest odważny: zdobywa szklaną górę, ratuje kogoś z płonącego mieszkania. Lubi się martwić na zapas, ma ogromne problemy ze znalezieniem przyjaciół. A że boi się krytyki, coraz bardziej zamyka się w swojej skorupie i staje się uzależniony od opinii o sobie. Rak od najmłodszych lat kolekcjonuje z zapałem różne, często bezużyteczne rzeczy. Latami przechowuje zabawki, liściki od mamy, popsuty długopis od wujka. W szkole radzi sobie nieźle. Lubi się uczyć, chętnie czyta i ma dobrą pamięć. Zdarza się jednak, że nauczyciele oceniają go gorzej, niż na to zasługuje. Choć dobrze przygotowuje się do lekcji, nie umie "sprzedawać" swojej wiedzy. Jego słabym punktem jest też sprawność fizyczna.
Chcesz by Twój maluch rozwijał swoje pasje? Sprawdź, jak mu w tym pomóc!

Jak postępować z Rakiem

Delikatnie i z wyczuciem - krzykiem i zakazami nic nie wskórasz. Raczek jest uparty, potrafi zamknąć się w sobie na wiele dni. Ostrożnie przełamuj jego opory, zachęcaj do kontaktów z dziećmi, ale do niczego nie zmuszaj, bo całkiem schowa się do skorupy! Nie wyśmiewaj go i nie każ skakać na głęboką wodę. Niech powoli oswaja się z samodzielnością. Staraj się dowartościować go, przekonaj, że jego kompleksy nie mają podstaw, a wyrośnie na wspaniałego człowieka. Twój Rak to także dziecko uparte i trochę obrażalskie. Można dotrzeć do niego tylko sposobem. A sposób jest prosty: jeśli chce się go do czegoś przekonać, musi czuć, że rodzice są do niego nastawieni przyjaźnie. Krzykiem i drwiną nic się nie osiągnie. Tylko spokój, cierpliwość i zaufanie przyniosą efekty.
Zobacz, czego nie powinnaś mówić swojemu małemu Rakowi.

A gdy dorośnie...

Wiele osiągnie. Choć nie pcha się na afisz, często potrafi zapomnieć o wewnętrznych hamulcach i działać zdecydowanie. Jest świetnym organizatorem i sumiennym pracownikiem, ale potrzebuje samodzielności. Nie znosi rozkazów i poganiania. Rak to nieuleczalny romantyk, lubi kwiaty, poezję i czułe wyznania w świetle księżyca. Boi się porażki w miłości, jego złamane serce bardzo długo się goi! Gdy się już zakocha, to do szaleństwa i na zawsze, ale też wiele wymaga od partnera. Dla rodziny jest gotów do wielkich poświęceń.

Co Rakowi przyniesie szczęście

kolory: bały, srebrnoszary, jasnofioletowy i jasnoniebieski
kwiaty: orchidea, róża
kamienie: jadeit, kryształ górski, perły, szmaragd
metal: srebro
maskotki: kot, zając, krab i wizerunki wszystkich zwierząt pływających
pomyślny miesiąc: czerwiec
dzień tygodnia: poniedziałek
dni miesiąca: 2, 12

Imiona dla dzieci spod znaku Raka

Imiona dla dziewczynek: Alina, Anna, Brygida, Halina, Iwona, Joanna, Małgorzata, Monika, Natalia, Weronika, Zuzanna
Imiona dla chłopców: Antoni, Artur, Bogumił, Bogusław, Jan, Józef, Maciej, Marcin, Mateusz, Michał, Mikołaj, Piotr, Rafał

Jesteś ciekawa jakie znaczenie kryją w sobie poszczególne imiona? Sprawdź znaczenie imion w księdze imion dla dzieci!

Znane osoby spod znaku Raka

Juliusz Cezar (ur. 12.07)
Jan Matejko (ur. 24.06)
Czesław Miłosz (ur. 30.06)
Karol Strasburger (ur. 2.07)
Wojciech Jazruzelski (ur. 6.07)
Liv Tyler (ur. 1.07)
Jessica Simpson (ur. 10.07)
Anna Popek (ur. 26.06)
Pamela Anderson (ur. 1.07)
Lindasy Lohan (ur. 2.07)
Kuba Wesołowski (ur. 2.07)
Tom Cruise (ur. 3.07)
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (5)
avatar

Justyna Kiwacz
Justyna Kiwacz | 2016-05-26 09:14 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja jestem rakiem i z tymi faktami się zgadzam 😁

Odpowiedz

gosc
gosc | 2015-11-18 21:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Co prawda moje dziecko ma dopiero niecałe 3 lata, ale większość się nie sprawdza. Do tej pory nie przespało całej nocy, jest bardzo energiczne, pcha się do innych dzieci, nie lubi bawić się samo. Zgadza się, że ma dużą wrażliwość (empatię) i uwielbia zwierzęta.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

aaa
aaa | gosc | 2016-03-30 13:02 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

moja córa 5 lat nie pcha się to fakt ale zawsze jest mega chętna do psot ale zawsze się też zgłasza. Fizycznie tez jest mega sprawna. Napewno jest ... eteryczna, delikatna. i tyle prawdy

Odpowiedz

gosc
gosc | 2015-10-25 21:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w przypadku mojego dziecka nie sprawdza się kompletnie ;)

Odpowiedz

ania1707
ania1707 | 2014-12-27 19:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sama jestem rakiem, a ten artykuł to czysta, 100% prawda!!! :)
Do tego nazywam się Ania (propozycja imienia z artykułu :) )

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?