Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Reforma edukacji – to już pewne! Zobacz, co się zmieni

| aktualizacja: 16.12.2016 | 2

Nocne głosowanie w sprawie przyszłości naszych dzieci już za nami...

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia
Już od 1 września czeka nasze dzieci „niespodzianka”. Czy będzie udana? Jak zwykle czas pokaże, w końcu dzieci są młode, elastyczne i do wszystkiego się przyzwyczają. A ich rodzice? No cóż, pogadają, pogadają i też się przyzwyczają. Nauczyciele? Oni to dopiero przekonają się, co to jest dobra zmiana. Tak właśnie myślą o rodzinach rządzący.

Dyskusja w sejmie była burzliwa. W końcu i temat bardzo ważny dla niektórych posłów, zwłaszcza rodziców, których dzieci czeka rewolucja. Koniec gimnazjów, dłuższe licea i technika, powrót do 8-letniej podstawówki – wracamy do starych standardów.

Odrzucono wszelkie poprawki opozycji, odrzucono propozycje, by reforma była przeprowadzana stopniowo przez kilka lat. Wielka kłótnia polityczna, która miała miejsce w nocy w Sejmie, odbije się najbardziej na naszych dzieciach.

Czytaj: Jak wychować dziecko, żeby odnosiło sukcesy?

Wiele jest głosów, że reforma cofa nasze szkoły do czasów PRL-u. Wiele osób zauważa, że projekt nie jest poparty żadnymi analizami i konsultacjami. Reforma ma też jednak rzesze zwolenników, którzy twierdzą, że dzieci będą dzięki 8-letniej szkole podstawowej oraz 4-letniej szkole licealnej lepiej wykształcone. Czy tak będzie?

Jakie zmiany nas czekają?

1. 8-letnie szkoły podstawowe
2. 4-letnie liceum, 5-letnie technikum
3. dwustopniowe szkoły branżowe (zamiast szkół zawodowych)
4. zmiany zaczną się już od rocznika 2017/2018
5. gdy dziecko kończy w 2016/2017 r. VI klasę, przechodzi automatycznie do VII
6. w roku 2018/2019 ostatni rocznik zakończy gimnazjum
7. na koniec szkoły podstawowej uczniowie będą pisać egzamin ósmoklasisty (polski, matematyka, język obcy obowiązkowo, do wyboru: biologia, chemia, fizyka, geografia, historia). Wyniki egzaminu decydują o przyjęciu do szkoły średniej
8. kształcenie dwujęzyczne od VII klasy
9. ocena z etyki i religii będzie się wliczać do średniej

Jak Wy postrzegacie tę reformę? Czy jest to dobre rozwiązanie dla dzieci? Piszcie w komentarzach!

Czytaj także: Przygotowania do przedszkola

źródło: onet
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

Dorota
Dorota | 2016-12-15 16:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Moim zdaniem to dobry pomysł żeby wrócić do systemu sprzed lat. Nienawidzę czasu gimnazjum, powtarzanie podstawówki, nierówny poziom wśród uczniów. Stres przez trzy lata. Więc za ta zmianę jestem wdzięczna, oby tylko materiał nauczania nie opierał się o historię katastrofy smoleńskiej.

Odpowiedz

Kama
Kama | 2016-12-15 11:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sama uczęszczałam do gimnazjum i uważam że bardzo dobrze się stało że już ich nie będzie. To co się działo w tych szkołach najlepiej wiedzą uczniowie zlepek różnych osób nowe środowisko grupy które próbowały zgnębić słabszych i to wszystko tworzące się od początku roku szkolnego. Powtarzanie materiału ze szkoły podstawowej czyli rok w plecy, później idąc dalej w kolejnej szkole znowu rok w plecy bo powtarzanie materiału z gimnazjum. Gorsze przygotowanie do matury obniżenie poziomy nauczania w szkołach licealnych. I to wszystko dzięki gimnazjom. W momencie kiedy mamy 8 klas szkoły podstawowej dzieci nie mają zmienianego środowiska uczą się cały czas z tymi samymi osobami nauczyciele znają już swoich uczniów i wiedzą w jaki sposób do nich dotrzeć tak aby te dzieci nie czuły się gorsze dlatego że nie potrafią przyjąć szybko wiedzy.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?