Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Reksio i ptaki oraz zabawy z językiem hiszpańskim

| aktualizacja: 19.09.2012 | 0

23.09.2012r., godz.11:00 Baranki Dzieciom zapraszają na spotkanie z Reksiem – ukochanym bohaterem dziecięcych bajek, odbędzie się pokaz czterech odcinków z serii Reksio i ptaki.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
Kino Pod Baranami
Po seansie Instytut Cervantesa poprowadzi gościnnie zabawy z językiem hiszpańskim.

REKSIO I PTAKI – zestaw bajek (ok. 40’)

REKSIO I BOCIAN | REKSIO I BOCIAN
reż. Romuald Kłys, Polska 1987
Reksio znajduje rannego bociana i pomaga mu przeżyć zimę. Wiosną buduje mu na dachu gniazdo, ale kiedy zjawia się bocianica, Reksio nie musi się już opiekować bocianem.

REKSIO I GĄSIOR | REKSIO I GĄSIOR
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1987
Złośliwy gąsior atakuje wszystkie zwierzęta na podwórku. Rzuca się także na chłopca i jego matkę. Ojciec chłopca postanawia zlikwidować gąsiora. Reksio błaga o jego ocalenie i udaje mu się uratować ptaka. Wystraszony i potulny gąsior sam zakłada sobie postronek na nogę i grzecznie skubie trawę.

REKSIO I DZIĘCIOŁ | REKSIO I DZIĘCIOŁ
reż. Lechosław Marszałek, Ryszard Lepióra, Polska 1988
Reksio dostrzega stukającego w pień drzewa dzięcioła. Stara się go przepędzić, bo uważa, że dzięcioł niszczy drzewa. Ptak wyjaśnia mu cel swojej pracy. Pomaga też Reksiowi i wypędza robactwo ze ścian jego budy.

REKSIO I PAW | REKSIO I PAW
reż. Ryszard Lepióra, Polska 1990
Pudliczce, na której bardzo Reksiowi zależy niezmiernie podoba się kolorowy paw. Reksio postanawia się wystroić niczym ten ptak. Wywołuje to tylko ogólną wesołość na podwórku. Reksio przekonuje się, że jest bardziej interesujący, kiedy jest sobą.

ZABAWY Z JĘZYKIEM HISZPAŃSKIM – czas trwania: 60’
Po projekcji zapraszamy dzieci do hiszpańskiej zabawy. Nauczymy Was jak się gra w bardzo popularną grę planszową „Juego de la oca” czyli „gry w gęś”. Nauczycie się hiszpańskich zwrotów wykorzystywanych w grze, piosenek i wierszyków. Udowodnimy, że nauka hiszpańskiego jest przyjemnością.

BILETY: 10 zł

KINO POD BARANAMI
Rynek Główny 27, Kraków
(12) 423 07 68
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?