Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rewolucyjna metoda kąpieli noworodków – film

| aktualizacja: 27.11.2015 | 2
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Bliźnięta w kąpieli – rysunek
fot. Fotolia
Francuska położna, Sonia Rochel, nadaje nowy sens kąpieli noworodka. Taka kąpiel to coś znacznie więcej. Nie wierzycie? Koniecznie zobaczcie ten film!
Delikatny strumień wody zalewa maleńkie buzie, spływa po oczkach, dostaje się do uszu. A ja patrzę jak urzeczona, wręcz nie mogę oderwać wzroku. Zdziwienie ustępuje miejsca zachwytowi. Bo już od pierwszych chwil nie mam wątpliwości, że kąpane w ten sposób bliźnięta to uwielbiają. Tak bardzo, że zrelaksowane, spokojne i bezpieczne... po prostu śpią. Obejmując się przy tym i tuląc do siebie tak, jakby nadal były w łonie mamy.

Nie tylko mnie zahipnotyzował ten film. Gdy pojawił się w sieci, w ciągu pierwszych dwóch tygodni miał 8 mln odsłon. A o jego autorce pisały magazyny i portale parentingowe na całym świecie.Sonia Rochel, francuska położna, ma 53 lata, kilkoro wnucząt i ponad 30 lat zajmuje się noworodkami oraz małymi niemowlętami. A od dwóch lat propaguje (nawet w tak odległych krajach jak Chiny) Thalasso Bain Bebe – absolutnie rewolucyjną metodę kąpieli, o której mówi, że jest jej prezentem powitalnym dla dzieci. Tuż po przyjściu na świat, gdy wspomnienia z życia płodowego są jeszcze bardzo żywe, ten rytuał ma im przypominać, jak jeszcze niedawno czuły się w łonie mamy: ciepło i bezpiecznie. I ma się stać ich kolejnym pięknym wspomnieniem. 

Gdy oglądam ten film, nie mam wątpliwości, że właśnie słowo "rytuał" oddaje najlepiej sens tego, co robi Sonia Rochel. Ona sama zresztą postuluje zmianę idei kąpieli. Kąpiel ma być nie tyle zabiegiem higienicznym, ale ceremoniałem, który relaksuje i koi ciało oraz zmysły maleńkiego człowieka, przynosząc mu odprężenie po całym dniu. Ma być rytuałem, w którym chodzi przede wszystkim o poświęcenie dziecku czasu, o naszą delikatność, czułość, cierpliwość i pewność przekazywaną z każdym gestem. 

A oto rady Soni Rochel:
1. Nigdy nie kąp dziecka, gdy jest głodne. Głodne nie będzie w stanie się zrelaksować.
2. Wodę wlewaj nadal, gdy noworodek jest już w wanience. Nie bój się zanurzać go tak, by trochę wody dostawało się do uszu i spływało po oczach. Zafunduj maluchowi bardzo delikatny prysznic – strumień wody delikatnie masuje główkę dziecka.  
3. Obserwuj dziecko, podążaj za nim i bądź czujna! Musisz być przygotowana na jego gwałtowne ruchy, gdy dotknie np. boku wanienki. 
4. Nie śpiesz się. Malec musi mieć czas, by pozbyć się napięcia z całego dnia. Kąpiel nie może trwać 2 minut. Poświęć na nią 10–15 minut. 
5. Rób to z miłością i troską.

Dowiedz się: Jak okazać noworodkowi miłość?

 
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (2)
avatar

asia40s
asia40s | 2016-02-13 12:10 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Rzeczywiście niezła metoda kąpieli dziecka. Ale po kąpieli maluszka nie można pocierać ręcznikiem bo zatrze mu się skórę i będzie go piekło. Skórę trzeba osuszać poprzez delikatne dotykanie miękkim ręcznikiem lub okryciem kąpielowym najlepiej bawełnianym lub bambusowym. Polecam kupić okrycie kąpielowe z kapturkiem, bo dobrze chroni mokrą główkę malucha przed wyziębieniem.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

asia40s
asia40s | asia40s | 2016-02-13 12:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

może jeszcze dodam, że można fajne okrycia kąpielowe kupić tutaj zaira.pl

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?