Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rodzaje nawilżaczy powietrza: czym się różnią?

| aktualizacja: 06.02.2017 | 0

Planujesz zakup nawilżacza powietrza, ale nie wiesz, na jaki się zdecydować? Przeczytaj, czym się różnią między sobą różne rodzaje nawilżaczy i wybierz najlepszy dla dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Rodzaje nawilżaczy powietrza: czym się różnią?
fot. Fotolia
Nawilżacz powietrza to przydatne urządzenie w sezonie grzewczym, kiedy powietrze w mieszkaniu jest suche i podrażnia nosek dziecka, przyczynia się do kataru. W sklepach dostępne są różne rodzaje nawilżaczy powietrza, dlatego zanim kupisz nawilżacz do pokoju dziecka, przeczytaj, jakie urządzenie do nawilżania powietrza będzie dla was najlepsze i poprawi wilgotność w mieszkaniu.

Rodzaje nawilżaczy powietrza

Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów nawilżaczy powietrza. Różnią się między sobą sposobem działania, ceną, zużyciem prądu. Możesz wybierać między następującymi rodzajami nawilżaczy: 
  • Nawilżacz tradycyjny – czyli popularne kiedyś ceramiczne naczynia do zawieszania na kaloryferach, obecnie coraz rzadziej spotykane. Woda umieszczona wewnątrz naczynia paruje pod wpływem ciepła grzejnika. Niewątpliwą zaletą takiego nawilżacza jest niska cena i brak zużycia prądu, wadą – niewielki obszar działania.
  • Nawilżacz parowy – woda w nawilżaczu parowym jest podgrzewana i paruje. Sprawdza się w pokojach dziecięcych, jego zaletą jest niska cena i możliwość robienia inhalacji przy pomocy tego urządzenia lub dodawania do niego preparatów zapachowych. Wadą jest to, że dziecko może się oparzyć gorącą parą oraz dość wysokie zużycie prądu.
  • Nawilżacz ewaporacyjny – zasysa powietrze z pokoju, filtruje je i wypuszcza chłodną mgiełkę na zewnątrz. Wada: taki nawilżacz jest dość głośny, zaleta: dziecko się nie oparzy, urządzenie jest energooszczędne.
  • Nawilżacz ultradźwiękowy – to urządzenie wytwarza ultradźwięki, które rozbijają cząsteczki wody. W zależności od nawilżacza, para może być ciepłą lub chłodna (częściej). Jest cichy i energooszczędny. Wada – droższy od pozostałych nawilżaczy.

Zobacz też:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?