Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rodzice zaginionej osiem lat temu Maddie dostali gigantyczne odszkodowanie

| aktualizacja: 29.04.2015 | 0

Pamiętacie głośną sprawę zaginięcia Maddie McCann w 2007 roku? Jej rodzice wygrali sprawę w sądzie o pomówienia związane ze zniknięciem dziecka i otrzymali ponad pół miliona euro odszkodowania.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
fot. Screen/ East News
Goncalo Amaral, były inspektor policji, który prowadził w Portugalii śledztwo w sprawie zaginięcia czteroletniej dziewczynki, został skazany przez sąd w Lizbonie na karę 500 tys. euro wraz z odsetkami za pomówienia wobec rodziców dziewczynki.

W książce opisano trop, że to rodzice ukryli ciało dziecka

W uzasadnieniu wyroku sąd wyjaśnił, że zawarta w książce Amarala pt. „Maddie: Prawda kłamstwa” teza, jakoby zaginięciu dziewczynki zostało spowodowane zaniedbaniami ze strony rodziców, które doprowadziły do jej zgonu, a także podejrzenie, iż to oni ukryli jej ciało, sprawiły, że brytyjskie małżeństwo doznało strat moralnych.
„Każdemu z rodziców Madeleine zostało zasądzone odszkodowanie w wysokości 250 tys. euro wraz z odsetkami liczonymi od dnia 5 stycznia 2010 r. Te wynoszą obecnie 106 tys. euro” - ujawniła adwokat małżeństwa McCann, Isabel Duarte.

Czytaj też: Maję udało się wyrwać z rąk porywacza dzięki Child Alert

Niewyjaśnione do dziś zaginięcie

W maju 2007 r. Maddie McCann zaginęła z turystycznego apartamentu przy portugalskiej Praia da Luz koło Portimao. Jej rodzice informując policję o zaginięciu dziewczynki wyznali, że w chwili zniknięcia córki nie było ich w domku wypoczynkowym, gdzie brytyjska rodzina spędzała urlop. Według ich wersji mała Brytyjka została porwana.
Tymczasem we wrześniu 2007 r. prowadzący śledztwo Goncalo Amaral poinformował, że według jego ekipy dochodzeniowej czterolatka zmarła w niejasnych okolicznościach w apartamencie wypoczynkowym, a jej rodzice zatuszowali zdarzenie, ukryli ciało, a następnie zgłosili policji zaginięcie dziecka.
Hipotez poruszanych podczas prób wyjaśnienia zaginięcia dziewczynki było wiele. Jedna z nich mówiła, że została uprowadzona przez grupę należąca do siatki pedofilskiej, inna, że przez włamywaczy.


Polecamy: Uchroń dziecko przed porwaniem

Pilnuj dziecka, wystarczy chwila nieuwagi

Zobacz poruszający film, który daje do myślenia.

 

Warto zerknąći na filmi na dziecko

Posted by SA Wardęga on 12 lutego 2014
 
Źródło: TVN, PAP
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?