Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Tysiące rodzin już od roku czekają na wypłaty 500+!

| aktualizacja: 04.03.2017 | 9

Chociaż złożyli wnioski, jak tylko ruszył program 500+, wciąż czekają na decyzje o przyznaniu świadczenia. Skąd tak duże opóźnienie?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Program Rodzina 500+
fot. Fotolia
Pięć tysięcy śląskich rodzin czeka na decyzję ws. programu 500+. Opóźnienie dotyczy rodzin, w których matka lub ojciec pracują za granicą. Jak podaje Wirtualna Polska, ten problem dotyczy również innych województw, nie tylko śląskiego.

"Te pieniądze mi się należą. Jeśli ich nie dostanę, pójdę w końcu do sądu. Bo zaczynam się zastanawiać, czy to nie celowa robota. Może chodzi o to, żeby zarabiającym za granicą utrudnić otrzymywanie tego świadczenia" – mówi Piotr z Bielska-Białej, pracujący w Irlandii. "Na początku byłam wściekła, teraz mi już nie zależy. Jeśli dostanę te pieniądze, to dobrze, jeśli nie, trudno. To będzie znak, żeby nie wiązać swoich nadziei z Polską" – mówi Ania z Zamościa, która pracuje w Liverpoolu. Przyjechała do Polski, żeby złożyć wniosek na czas i pobierać świadczenie w wysokości 1000 zł – do dziś czeka na decyzje.

Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej odpowiadają za wydawanie decyzji osobom zatrudnionym za granicą. Ośrodki sprawdzają, czy dana osoba rzeczywiście ma prawo do pobierania świadczenia, a to wymaga czasu i pieniędzy. Śląski ROPS zapewnia, że chce wydać decyzje jak najszybciej, jednak "brakuje mu rąk do pracy" – czytamy w Wirtualnej Polsce.

Dla wielu osób przyznawanie świadczenia osobom pracującym za granicą jest kontrowersyjne – praca za granicą jest równoznaczna z wyższymi zarobkami, wiele osób stawia sobie pytanie, dlaczego takie osoby ubiegają się o 500+. Jakie jest wasze zdanie na ten temat?

Czytaj także: Minister Rafalska zapowiada zmiany w 500+! Czego będą dotyczyć?

Źródło: wp.pl
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

Wiola
Wiola | 2017-03-06 19:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja w województwie łódzkim również czekam na rozpatrzenie wniosku. W tym momencie ja jestem na urlopie macierzyńskim, mąż zjechał z Niemiec aby pomoc mi przy dwójce dzieci (5latek i 3miesieczny niemowlak) i na chwilę obecną dostaje z ZUS 1300 zł. Dlaczego ma mi sie nie należeć 500+ skoro odprowadzam podatki w Polsce i moje dzieci tutaj planują żyć? Mąż zarabia w Niemczech ale te pieniądze wydajemy w Polsce i pompujemy je w Polska gospodarkę!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

sam
sam | Wiola | 2017-03-07 07:23 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a skąd wiesz że dzieci planują żyć w Polsce? niemowlak ci powiedział?

Odpowiedz

basik
basik | 2017-03-05 19:35 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

a ja uważam że skoro ktoś się decyduje zarabiać za granicą, tam odprowadzać podatki, opłacać składki które idą na emerytury osób z tamtego kraju i budować gospodarkę obcego państwa to nie powinien wymagać świadczeń z polskich kieszeni skoro nic nie wnosi do polskiego budżetu.

Odpowiedz

czekająca!!!!
czekająca!!!! | 2017-03-04 21:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Witam!!!
Niestety jestem w podobnej sytuacji. Mieszkam w Polsce z dziećmi a mąż pracuje za granicą. Odmówiono mi wypłaty świadczenia 500+ i 1000zł kosiniakowego. Czekam już kilka miesięcy na wyjaśnienie sprawy. Mija 7 miesiąc od urodzenia dziecka a nie dostałam ani 1 zł. Uważam, że pieniądze powinny być wypłacane tam, gdzie mieszkają i egzystują dzieci. Jak dla mnie cała sytuacja chora!!!!!!!!!!!!!!!!

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Alice
Alice | czekająca!!!! | 2017-03-06 08:43 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja też mam taka sytuacje, i wiem ze tych pieniędzy nie dostaniemy, ponieważ pobieramy rodzinne z zagranicy

Odpowiedz

czekająca
czekająca | Alice | 2017-03-06 09:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale ja nie pobieram świadczeń za granicą na dziecko a i tak mi odmówiono w Polsce. Przede wszystkim chodzi mi o zasiłek macierzyński tzw. kosiniakowe, przecież dziecko urodziłam tutaj w Polsce więc z jakiej strony obce państwo ma mi wypłacać ten zasiłek. Podobno każda niepracująca matka miała dostać te pieniążki, niezależnie czy mąż pracuje za granicą czy nie tak zapewniał mnie radca prawny.

Odpowiedz

doris
doris | czekająca!!!! | 2017-03-06 12:11 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja mialam podobna sytuacje czekalam 9 miesiecy zeby wyplacono mi pieniądze.
Ale sie doczekalam w styczniu tego roku wyrownali mi za te 9 miesiecy ☺

Odpowiedz

czekająca
czekająca | doris | 2017-03-06 20:29 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Można wiedzieć czy pieniądze wypłacono w Polsce czy za granicą?

Odpowiedz

czekająca
czekająca | doris | 2017-03-06 21:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

A czy u Pani chodzi o 500+ czy macierzyńskie. Mi najbardziej zależy na tym drugim, ponieważ 1000złx 12 mcy to dla mnie sporo pieniędzy, tym bardziej że nie pracuję bo zajmuję sie dwójką dzieci. Mam nadzieję że i ja doczekam sie w końcu wypłaty pieniążków, choć mija już 7 miesiąc.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?