Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Roślinkowe cuda

| aktualizacja: 11.04.2011 | 0

Chcesz zainteresować dziecko światem roślin? Spraw, aby stał się fascynujący. Pomogą ci w tym tajemnicze rośliny.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
rośliny
fot. Panthermedia
Świat roślin jest pełen cudów. Dziecko z pewnością zachwyci się listkami, które wieczorem "kładą się spać" czy kwiatkiem, który "zjada muchy".

Przedstawiamy kilka ciekawych propozycji:

- czułek wstydliwy (mimoza wstydliwa) - można trzymać na parapecie. Pochodzi z Brazylii. Ma drobne listki podobne do akacji i różowe kwiatki. Jeśli dotkniemy listków roślina natychmiast je złoży. Ruch ten wywołany jest zmianą uwodnienia komórek rośliny. Wyhodowanie mimozy z nasionka jest bardzo proste. Jest to roślina mało wymagająca. Wystarczy nasłonecznione miejsce i regularne podlewanie. Na pewno spodoba się dziecku to, że roślinka się rusza. W naturze rośnie nawet do 1metra, w doniczce oczywiście będzie mniejsza. Cena ok. 4 zł, można kupić np. na Allegro


- maranta - roślina modlitwy - można trzymać w domu. Pochodzi z Ameryki Południowej. Ma piękne różnobarwne liście. Wieczorem liście się zwijają. Maranta lubi półcień, zbyt duże nasłonecznienie powoduje utratę kolorów. Roślina lubi wilgoć i ciepło ( ok. 21 st. C). Idealne warunki to szklarnia. Roślina osiąga około 25 cm wysokości. Cena ok. 15 zł.- orzeszki arachidowe - można, w ramach eksperymentu, zasadzić w domu, utworzą się zalążki orzechów pod ziemią. Roślina często uprawiana w krajach tropikalnych. Liście owalne, kwiatki żółte. Owoce orzecha ziemnego dojrzewają 5 - 8 cm pod ziemią, stąd nazwa.  

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?