Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rośnij zdrowo z BOBIKiem!

| aktualizacja: 19.07.2012 | 3

Bobik to seria witamin dla noworodków, niemowląt i dzieci stworzona zgodnie z Zaleceniami Zespołu Ekspertów.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)
Bobik, witamina K1, witaminy dla niemowląt, witaminy dla noworodka, DHA, witamina D
fot. materiały prasowe
Karmienie piersią zapewnia prawidłowy rozwój psychofizyczny dziecka i zmniejsza ryzyko wielu chorób. Dzieje się tak dzięki zawartości w mleku matki cennych składników. Są jednak takie składniki, które w mleku kobiecym występują w niewielkich ilościach – to m.in. witamina D, witamina K oraz DHA.

Witaminy Bobik dostępne są w formie otwieranych kapsułek twist-off, przez co gwarantują precyzyjność podania. Dla wygody i bezpieczeństwa każda kapsułka jest oddzielnie i sterylnie zapakowana.

Witaminy Bobik jako jedyne zawierają również oliwę z oliwek, która jest uwzględniona w diecie dla alergików i jest zalecana w aktualnym schemacie żywienia niemowląt.

Bobik DHA – jako jedyny zawiera połączenie DHA (kwas dokozaheksaenowy pochodzenia roślinnego – jeden z kwasów Omega-3) z witaminą D3, a także oliwą z oliwek polecaną przez Ekspertów w aktualnym schemacie żywienia niemowląt. DHA wspomaga funkcjonowanie mózgu i narządu wzroku, jest niezbędny dla utrzymania prawidłowej ostrości widzenia. Witamina D3 korzystnie wpływa na funkcjonowanie układu odpornościowego dziecka, oraz wspomaga prawidłowy wzrost i rozwój układu kostnego. Należy pamiętać, że w organizmie niemowląt i  dzieci DHA nie jest syntetyzowany dlatego, powinien być przyjmowany wraz z pożywieniem. 

Bobik DK – to preparat do postępowania dietetycznego dla niemowląt od 2. tygodnia do ukończenia 3. miesiąca życia, karmionych wyłącznie piersią. Dzięki optymalnej zawartości  witaminy K₁ oraz witaminy D₃, wspomaga utrzymanie właściwego stężenia czynników krzepnięcia krwi w organizmie niemowlęcia oraz w pełni pokrywa dobowe zapotrzebowanie dziecka na witaminę D₃.

Bobik D – zapewnia odpowiednią podaż witaminy D3, która jest niezbędna dla zapewnienia organizmowi niemowlęcia zdrowego rozwoju już w kilka chwil po urodzeniu.  Wspomaga prawidłowy rozwój kości oraz zębów, bierze udział w procesie wchłaniania wapnia i fosforu. Jej niedostateczna podaż może prowadzić do krzywicy.

Bobik K – uzupełnia dietę dziecka karmionego wyłącznie piersią w witaminę K₁, która odgrywa istotną rolę w procesie syntezy czynników krzepnięcia krwi. Wspomaga prawidłowy rozwój dziecka – zwłaszcza wcześniaków. Jej niedobór może prowadzić do wystąpienia krwawienia zwanego chorobą krwotoczną noworodków.


Producent: Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.

Sugerowana cena detaliczna dietetycznego środka spożywczego specjalnego przeznaczenia medycznego:

Bobik D – 16 zł/ 30 kapsułek
Bobik K – 30 zł/ 30 kapsułek
Bobik DK – 35 zł/ 30 kapsułek
Bobik DHA „Baby” i Bobik DHA Forte „Junior” – 23 zł/ 30 kapsułek
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Klaudia
Klaudia | 2017-10-31 13:58 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Znamy bobika dha, fajna forma podawania dziecku, bezpośrednio do buzi i nic się nie rozlewa. Całkiem chętnie przyjmuje.

Odpowiedz

Estela
Estela | 2016-11-22 21:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja korzystałam z innych kapsułek, ale przypadkiem kiedyś kupiłam bobika D, bo tych poprzednich nie było i okazało się, że kapsułka kapsułce nierówna...zdecydowanie lepsze wydanie, nie pęka w ręku, nie rozlewa się po palcach, aplikacja mniej nerwowa co z korzyścią i dla matki i dla dziecka. Od tamtej pory już kupuję te kapsułki.

Odpowiedz

Paulina
Paulina | 2016-10-31 08:57 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Fajny produkt. Generalnie dziecko chętnie przyjmuje nie ma niedoborów witamin i wszystkiego co zawarte w DHA. :) Starcza Nam na stosunkowo długo adekwatnie do ceny, więc ja jako Mama jestem bardzo zadowolona. Wygodnie się podaje poprzez te tapsułki twist-off. Polecam.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?