Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Różnice płci. Kobieta i mężczyzna - w czym są inni?

| aktualizacja: 29.08.2014 | 0

Punktem zapalnym może się stać miejsce ustawienia kołyski. Mama i tata inaczej podchodzą do wielu rzeczy.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
para, związek, radość, jazda na rowerze
fot. © WavebreakmediaMicro - Fotolia.com
Pogląd o wenusjańskim pochodzeniu kobiet i marsjańskich korzeniach mężczyzn można włożyć między bajki. Wspólną matką dla obu płci jest Ziemia. Ale między bajki można też włożyć twierdzenia, że kobiety i mężczyźni nie różnią się w sposobach myślenia i w formach działania.

Różnice te ujawniają się zwłaszcza wtedy, gdy dotyczą spraw najważniejszych, a do takich należy posiadanie dziecka. Pierwsze konflikty pojawiają się po wykonaniu testu ciążowego. Kolejne ujawniają się, gdy dziecko przychodzi na świat. O kompromis bywa bardzo trudno, ale naprawdę można go wypracować.

Będziemy mieli dziecko!

Już samą wiadomość, że na świecie pojawi się ich wspólne dziecko, kobiety i mężczyźni odbierają inaczej. Przyszła mama albo płacze z radości, albo dzwoni do przyjaciółek, a od męża oczekuje czułości i romantycznej rycerskości – kwiatów i adoracji. Tymczasem tata zaczyna myśleć o pieniądzach, które musi zabezpieczyć na koncie (w związku z nieuchronnymi wydatkami) i o przemeblowaniu mieszkania na przyjście pociechy. Ona uważa w związku z tym, że on się nie cieszy. A on zaczyna wątpić w jej mądrość, bo nie rozumie egzaltacji w obliczu tak ważnych wyzwań. Rozwiązanie? Mama musi zrozumieć, że jej partner chce się sprawdzić jako dobry organizator. A tata – że dla jego ukochanej ciąża to sprawa niewypowiedzianych emocji. Tak unikniecie wzajemnych żalów.

Spać czy balować?

Kiedy kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży, po euforii zaczyna odczuwać wynikające z odmiennego stanu ograniczenia. Nie zawsze podoba jej się, że musi zrezygnować z picia drinków na spotkaniach z przyjaciółmi. Że senność nie pozwala jej na udział w całonocnych imprezach. Rezygnuje więc z wielu przyjemności, ale jednocześnie oczekuje tego samego od ojca dziecka. Tymczasem jego reakcje są odwrotne. Wielu przyszłych tatusiów uważa, że czeka ich kilka ostatnich miesięcy wolności i nie chcą spędzić ich na kanapie. Kobiety uważają, że mężowie od nich uciekają, a mężczyźni – że żony ich ograniczają. Bez szczerej rozmowy na ten temat i wypracowania konsensusu trudno Wam będzie powstrzymać wzajemne obwinianie się.

Czytaj także: Młodzi rodzice - jak pielęgnować związek po narodzinach dziecka?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?