Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rozterki młodej mamy

| aktualizacja: 08.07.2014 | 0

Lęk, zagubienie, niepewność… Te uczucia po porodzie przeżywa większość mam. Jak sobie pomóc?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
mama, noworodek, nosić
Początki macierzyństwa bywają zazwyczaj trudne. Wiadomo, maleństwo często płacze, ty nie zawsze wiesz, co mu dolega, a „złote rady” twojej mamy czy teściowej nie zawsze się sprawdzają. Bądź jednak dobrej myśli!

Wsłuchaj się w siebie
Czy wiesz, że świeżo upieczonym mamom najlepsze rozwiązania podsuwa… intuicja? Zaufaj zatem samej sobie i kiedy ogarnia cię – działaj instynktownie. Maluch obudził się z krzykiem? Weź go na ręce, pobujaj, sprawdź, czy ma sucho. Warto też spróbować brzdąca nakarmić. Boisz się, że zrobisz dziecku krzywdę? Spokojnie, niemowlę nie jest ze szkła!

Szukaj wsparcia
To ważne. Kiedy bowiem nie zamykasz się w sobie, tylko otwarcie mówisz o swoich lękach i wątpliwościach, jesteś dużo pewniejsza w kontaktach z maleństwem. Komu, oprócz najbliższych, możesz się zwierzać? Korzystaj choćby z różnego rodzaju forów dla mam (np. na portalu: www.mamacafe.pl). Wymiana myśli z osobami o podobnych przeżyciach to sprawdzone lekarstwo na stres!

Bądź dla siebie dobra
Pamiętaj, maluch potrzebuje spokojnej mamy. A zatem… Nie wahaj się korzystać z pomocy rodziny, by znaleźć czas na drzemkę, relaksującą kąpiel czy krótkie wyjście z domu bez dziecka. Pociecha śpi? Nie bierz się do sprzątania, obejrzyj ulubiony serial. Wzmocnisz wtedy system nerwowy i ze wszystkim sobie poradzisz!
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?