Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Co wiesz o niskorosłości? [QUIZ]

| aktualizacja: 06.10.2017 | 0

Co może być przyczyną tego, że dziecko nie rośnie, i jak poradzić sobie z tym problemem? Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę na ten temat.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(4)
Sandoz quiz
fot. materiały prasowe
Każde dziecko rozwija się w swoim tempie i pewnie różnice między wyglądem naszej pociechy i jej rówieśników są absolutnie normalne. Co jednak jeśli nasze dziecko wzrostem wyraźnie odbiega od rówieśników lub w ogóle nie rośnie? Warto wtedy zastanowić się, czy maluch nie cierpi na niskorosłość. Rozwiąż quiz i sprawdź, co wiesz o zaburzeniach wzrostu u dzieci.

Źródła: Beń-Skowronek Iwona, Leczenie niskorosłości u dzieci, „Forum Pediatrii Praktycznej”, nr 11/2016.
Kalina Maria A., Dziecko urodzone za małe w stosunku do wieku ciążowego (SGA) – problemy endokrynologiczne i metaboliczne oraz możliwości terapeutyczne, „Standardy Medyczne” 2017, t. 14, s. 241–250.
Rudzka-Kocjan Agnieszka, Szalecki Mieczysław, Zastosowanie ludzkiego rekombinowanego hormonu wzrostu w leczeniu niedoborów wzrostu u dzieci urodzonych z mała urodzeniową masą ciała, http://www.standardy.pl/artykuly/id/302#.
Smyczyńska Joanna, Wskaźniki auksologiczne przydatne w diagnostyce dzieci z niedoborem wzrostu i w monitorowaniu skuteczności ich leczenia, „Endokrynologia Pediatryczna”, vol. 12/2013 Nr 2(43).

Quiz powstał z udziałem firmy Sandoz Polska Sp. z o.o.
SAND/115/09-2017
separator
Wyślij e-mailem
separator
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?