Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Jak najlepiej rozwijać zmysły dziecka przez zabawę? Propozycje fajnych zabaw

| aktualizacja: 10.02.2016 | 0

Spójrz na nasze propozycje zabaw dla niemowląt, roczniaków i dzieci dwuletnich, żeby dowiedzieć się, jak najlepiej rozwijać 6 zmysłów twojego dziecka. Miłej zabawy!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(3)

Sześć zmysłów

To, czy każdy z naszych sześciu zmysłów będzie dostatecznie rozwinięty, zależy w dużej mierze od tego, jak dobrze zaopiekujemy się nim w dzieciństwie. Do standardowego zestawu zmysłów - węch, smak, wzrok, słuch i dotyk - dodajemy też zmysł równowagi, niezwykle ważny już w najwcześniejszych miesiącach życia. 

A kiedy zacząć stymulowanie zmysłów dziecka? Najlepiej od samego początku – dziecko ćwiczy m.in. zmysł słuchu już w łonie mamy, gdzie słyszy jej głos i bicie serca. Dzięki stymulacji zmysłów w mózgu tworzą się nowe połączenia nerwowe. Nawet zwyczajne codzienne czynności, takie jak zmiana pieluchy czy kąpiel są świetną okazją do rozwijania zmysłów dziecka. Warto wykorzystać każdą okazję! A jeśli włączymy do tego zabawę, nasz malec będzie zachwycony.

W co się bawić? Wybierz coś dla siebie i swojego dziecka spośród naszych propozycji dla rozwijania każdego z sześciu zmysłów dziecka.

Tekst powstał w ramach akcji Miasteczko Zmysłów, którego Partnerem jest:

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?