Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ruda Śląska: 30 osób przyjmowało poród czworaczków!

| aktualizacja: 23.07.2016 | 4

Imiona dla maluchów rodzice wybrali celowo, by tworzyły razem słowo MAMA. Kiedy dzieci pojadą do domu? Aż podwoją swoją wagę!

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(5)
Ruda Śląska czworaczki
fot. tvn24
To był niezwykle skomplikowany poród w rudzkim szpitalu. Jednak już po raz czwarty rodziły się tu czworaczki, więc można powiedzieć, że lekarze mają wprawę.

Mikołaj, Antonina, Michalina i Amelia, czyli MAMA, urodzili się poprzez cesarskie cięcie w 30 tyg. ciąży. W planowanym zabiegu brało udział sześć zespołów: anestezjologiczny, położniczy i cztery neonatologiczne. Poród trwał kilkadziesiąt minut, a mama przebywała w szpitalu już od 2 tygodni. 

Dzieci nie mogą na razie opuścić szpitala, ich waga oscyluje między 1-1,5 kg. By maleństwa mogły wyjść do domu, ich waga musi się podwoić, co może potrwać kilka tygodni. Każde z dzieci leży w inkubatorze, jedna z dziewczynek musiała zostać położona pod respiratorem. 


fot. screen tvn24
Rudzki szpital od dłuższego czasu cieszy się świetną opinią i kierowane są tu pacjentki z całego kraju. To tutaj leczy się najciężej chore noworodki, tu jest Bank Mleka Kobiecego i to właśnie tu już niedługo powstanie najnowocześniejszy w regionie Trakt Porodowy. 

Gratulujemy rodzicom wspaniałych dzieci i życzymy im szybkiego powrotu do domu wraz z całą czwórką!

A Ty po jakim czasie wróciłaś z dzieckiem do domu?


Czytaj także:
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (4)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?