Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu
producent:

Wydawnictwo Dwie Siostry


kategoria:

Dla przedszkolaków (3-6)


Autor: Monika Karbarczyk
Ocena:
0 ocen

Cena: 26 zł
Opis produktu

Ruth Krauss, Przyjęcie dla motyli

"Przyjęcie dla motyli" Ruth Krauss to książka, która przeniesie was do dziecięcego świata. Mistrzowski duet autorów książki "Dołek jest do kopania" znów zaprasza małych i dużych do śmiania się i zamyślania.
Gdyby nie dzieci, nie byłoby też tej książki. Bo kto inny potrafi patrzeć na świat w tak zaskakujący i ciekawy sposób? "Przyjęcie dla motyli" to uroczy hołd złożony dziecięcemu światu: wesoły zbiór spostrzeżeń i powiedzonek celnie oddających odkrywczą prostotę dziecięcego sposobu mówienia i myślenia. Atutem książki są stylowe ilustracje – Maurice Sendak z właściwą sobie lekkością wyczarował z dziecięcych zdanek pełne życia i dowcipu scenki, które niezawodnie wywołują uśmiech na twarzach dzieci i rodziców.

Ruth Krauss (1901–1993) – amerykańska pisarka, autorka ponad 30 książek dla dzieci oraz wielu wierszy i opowiadań dla dorosłych. Jej najsłynniejsze utwory dla najmłodszych czytelników – "The Carrot Seed" ilustrowane przez jej męża, Crocketta Johnsona, oraz seria książeczek powstałych we współpracy z Mauricem Sendakiem – są do dziś wydawane i uwielbiane przez dzieci na całym świecie.

Maurice Sendak (1928–2012) – amerykański autor i ilustrator, syn żydowskich imigrantów z Polski. Uznawany za jednego z najważniejszych dwudziestowiecznych twórców książek dla dzieci. Laureat najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych w tej dziedzinie: Hans Christian Andersen Award (1970) i Astrid Lindgren Memorial Award (2003). W Polsce dotychczas ukazały się dwie jego książki: legendarne "Tam, gdzie żyją dzikie stwory" oraz swtorzony razem z Ruth Krauss "Dołek jest do kopania".

Dane wydawnicze
Przedział wiekowy: 4+
ISBN 978-83-65341-20-4
Format: 13 x 16,5 cm
Oprawa: twarda
Objętość: 48 stron
Termin wydania: 8 lutego 2016
Ilustracje: Maurice Sendak
Tłumaczenie: Maciej Byliniak

Gdzie można kupić: sklep internetowy Wydawnictwa Dwie Siostry
Oceny użytkowników produktu 

Ruth Krauss, Przyjęcie dla motyli

 (0)

Jeszcze nikt nie dodał oceny o tym produkcie.

Zaloguj się i dodaj opinię
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?