Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rybka i słońce - recenzja książki dla dzieci

| aktualizacja: 24.01.2013 | 0
separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
Rybka i słońce, książka dla dzieci
fot. materiały prasowe
Miniaturowa baśń nie tylko dla maluchów, w której i tekst Przemysława Wechterowicza i ilustracje Barbary Konczarek spełniają równorzędną funkcję.
Rodzice z chęcią przeczytają tę książeczkę swoim dzieciom. Maluchy, a także starsze dzieci, z radością wysłuchają opowieści o rybce z morskich głębin.

Bohaterka, mała rybka, mieszka w morskich zakamarkach, bardzo głęboko. Jest samotna i trochę nieszczęśliwa. A przecież mała rybka też potrafi marzyć. Nasza marzy o innym życiu. Ale czy może sobie na to pozwolić? Przecież przeznaczeniem ryb jest mieszkanie w wodzie. Rybka podejmuje jednak wyzwanie i któregoś dnia z tobołkiem przewieszonym przez płetwę wyrusza w świat, którego nie zna, ale który pragnie odkryć. Wierzy, że każde przeznaczenie można zmienić. Płynie więc ku słońcu.

Czytelnik lub słuchacz będzie więc śledzić losy małej bohaterki. Będzie jej kibicować, obserwować jej zachowanie, trzymać kciuki, gdy znajdzie się w sytuacji bez wyjścia. Pomoże w tym tekst, dość oszczędny, pomogą ilustracje, prawdziwe obrazy malujące życie w głębinach oceanu.

Ta książeczka przeznaczona dla wrażliwych dzieci, a także dla wrażliwych rodziców jest od roku na rynku wydawniczym sporym wydarzeniem. Zachwyca, wzrusza, daje nadzieję, motywuje do walki o spełnienie marzeń, nawet jeśli są to marzenia nie do spełnienia. Nieraz w trakcie czytania westchniemy, że to opowiadanie o nas, o naszych problemach, i o tym, że wystarczy chcieć, aby spełniło się nieosiągalne. Rybka w końcu spotka swój upragniony promień słońca. Włochaty, złocisty i uśmiechnięty. Wspaniała opowieść na pierwsze dni roku. Krzepiąca i udowadniająca, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Wierzę, że baśń spodoba się wszystkim. Zapraszam również do przeczytania innych książeczek tego autora. A oto niektóre z nich: Opowieść o chłopcu, który chciał zostać delfinem, czaplą, wyżłem i stonogą. Kocham Pana, Panie Tygrysie, Lukrecja, Mama, Bum! Bum! Bum!, Każdy kot ma dwa końce, W pogoni za życiem…

Rybka i słońce
Autor: Przemysław Wechterowicz
Ilustratorka: Barbara Konczarek
Wydawnictwo: Officyna

Kącik małego czytelnika - sprawdź, jakie książki dla dzieci polecają inne mamy

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?