Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Zmiany w programie 500 plus. Sprawdź kto zyska, a kto straci

| aktualizacja: 30.10.2017 | 269

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(15)
Rząd szykuje zmiany w programie 500 plus. Czy czeka nas rewolucja?
fot. Fotolia
Do tej pory  zgodnie z Programem Rodzina 500 plus, pięćset złotych było wypłacane rodzicom na drugie i każde kolejne dziecko (bez względu na dochody). W rodzinach, których dochód na osobę nie przekraczał 800 zł (lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością) mogli starać się o przyznanie świadczenia także na pierwsze dziecko. Okazuje się, że rząd ma nowy pomysł, jeśli chodzi o dysponowanie pieniędzmi na 500+. 

Rewolucja w finansach

Zmiany miałyby dotyczyć wysokości kwoty świadczeń wypłacanych rodzicom, którzy korzystają z programu Rodzina 500 Plus. Zamiast tak jak do tej pory przyznawać świadczenie w wysokości 500 złotych, rodzic miałby otrzymać 300 złotych na drugie dziecko, ale już w przypadku posiadania trzeciego dziecka byłaby to kwota wynosząca 700 złotych. Natomiast, gdyby w rodzinie było więcej niż troje dzieci, na kolejne dziecko rząd przyznałby kwotę w wysokości tysiąca złotych lub więcej!

Propozycja wyszła od byłego wicepremiera Henryka Goryszewskiego, który kiedyś zasłynął słowami „Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka". Jego pomysł polega na wprowadzeniu narastającej stawki świadczenia. Na drugie dziecko byłoby to nie 500 zł, ale tylko 300 zł. Natomiast za każde kolejne dziecko stawka by rosła. Zdaniem polityka motywacja do posiadania większej liczby dzieci byłaby znacznie silniejsza niż dzisiaj. Stratne byłyby rodziny z dwójką dzieci, te z trojgiem wyszłyby „na zero”, za to rodziny wielodzietne odniosłyby korzyść

Czy zmiany wejdą w życie?

Projekt finansowych zmian przypadł do gustu Mateuszowi Morawieckiemu, Wiceprezesowi Rady Ministrów, który nie wyklucza modyfikacji w programie 500 plus. W zeszłym tygodniu podczas spotkania wicepremierów obecnego i wcześniejszych rządów, padła propozycja wprowadzenia progresywnej kwoty świadczenia wychowawczego. Zainteresowanie propozycją Mateusza Morawieckiego być może wynika z tego, że model świadczenia wychowawczego byłby tańszy w obsłudze. Morawiecki zapewnia też, że porozmawia na ten temat z kolegami z rządu i PiS.

Obecny program 500+ kosztuje około 24 mld zł rocznie. Ograniczenie do 300 zł świadczenia na drugie dziecko, które jest wypłacane zdecydowanie najczęściej, pozwoliłoby na miliardowe oszczędności. A jak Wy oceniacie zmiany, jakie być może szykują się w programie 500 plus?

Zobacz też:
Kto dostaje 500 plus w 2017 roku?
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (269)
avatar

Ktos
Ktos | 2017-11-09 08:15 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

BRAK SŁÓW

Odpowiedz

arek
arek | 2017-11-09 06:21 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To zwykły bandytyzm, że rodziny z jednym dzieckiem (głównie małżeństwa) i bezdzietni są okradani przez innych za pośrednictwem polskiego państwa. wygląda na to, że rząd celowo umożliwił oszukiwać związkom konkubenckim dzięki mediatorom oraz notariuszom. W takich związkach jeden z rodziców wciąż może mieć nieograniczony dochód. wystarczy ugoda alimentacyjna przyklepana przez sąd. nie zmienia to faktu, że rodziny z jednym dzieckiem muszą pracować na dzieci bogaczy. rząd pis jest w stanie odebrać rodzinie (z dochodem 801 zł) z jednym dzieckiem ostatni kawałek chleba, aby umożliwić kupno nowego samochodu rodzinie z dwójką dzieci, w której dochód na głowę wynosi np 10 tys.

Odpowiedz

Akemi
Akemi | 2017-11-08 11:03 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dają zle,nie dają jeszcze gorzej.Co wy wszyscy tacy zawistni jesteście.Jeden drugiemu za to 500+ gotów jest oczy wydrapać.Jak wam tak żal to miejcie też po 4 i więcej dzieci.Przeciez nikt nie broni.Zobacycie jak się żyje takim rodzinom.Jakie to nierobstwo i może wreszcie dowiecie się ile kosztuje utrzymanie tak dużej rodziny.Pomijam już że o wspólnym wieczorze we 2 czy wyjściu gdziekolwiek możecie zapomnieć.A okres jesienno-zimowy to szpital w domu przez kilka dobrych miesięcy,z krótkimi przerwami.Proponuje poznać dogłębnie rzeczywistość rodzin wielodzietnych zamiast mówić że to nieroby co tylko leżą i pachną.Mowicie o nas tak jakbyśmy faktycznie nie mieli żadnych obowiązków i zmartwień,a tak nie jest.Nie siedzimy pod palmami a pieniądze nie wpływają nam co miesiąc a free.Nasze życie naprawdę nie jest łatwe i cieszę się że wreszcie ktoś to dostrzegł i docenił.
Z pozdrowieniami dla wszystkich zawistnych

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

kasia
kasia | Akemi | 2017-11-10 06:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dokładnie tak mam 3dzieci i nie leże sobie w łóżku z pilotem bo nie mam na to czasu mam prace 24h

Odpowiedz

pat
pat | Akemi | 2017-11-12 20:48 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

ja mam trójkę dzieci i własnie wróciłam do pracy, nie mam babci dziadka mąż pracuje poza miejscem zamieszkania, zeby nie to że nastarsza córka może czasem pomóc odebrać średniego nie wiem jak bym dała radę choć ogolnie wysiadam stres mnie już tak dopada że zastanawiam się czy nie siedzieć w domu i brać na 3 a nie na 2, żyć skromnie a nie gonić czas

Odpowiedz

ania86
ania86 | 2017-11-07 20:16 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

brak słów.

Odpowiedz

Aleksandra
Aleksandra | 2017-11-07 14:36 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ja mimo programu 500+ nie zrezygnowałam z pracy. Pieniędzy nie pobieram, ponieważ jestem samotną matką. Wolę być niezależna od Państwa niż się prosić. Niech zabierają tym co nie chcą pracować, a tym co pracują powinno się należeć bardziej niż tym co boją pobrudzić sobie ręce pracą.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Akemi
Akemi | Aleksandra | 2017-11-08 10:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Guzik wiesz o życiu mówiąc,że ją jako matka 3 dzieci nie pracując zawodowo,boję się pobrudzić sobie ręce praca.Mam ochotę roześmiać ci się twarz.

Odpowiedz

pat
pat | Aleksandra | 2017-11-12 20:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

w sumie mogliby właśnie tą większą kasę dać tym co pracują i mają większą liczbę dzieci, fakt, że np przy 5 i wiekszej liczbie dzieci kiedy sa jeszcze male niesamodzielne nie da sie pracowac

Odpowiedz

renia69
renia69 | 2017-11-07 09:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

zabiorą nam a dadzą nierobom bo jak dostaną na trzecie i kolejne po 1000 to już całkiem nie będzie im się chciało pracować. a co z tymi dziećmi co ukończyły 18 lat a dalej się uczą im przecież się nic nie należy a gdzie jest pomoc dla kobiet samotnie wychowujących dzieci i pracujących za najniższą krajową . tu nie ma żadnej pomocy ze strony państwa tylko rodziny wielodzietne.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

Kocia
Kocia | renia69 | 2017-11-07 16:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Masakra ta polska tylko liczą się rodziny co mają kupę dzieci a ja mam córkę niepełnosprawną i nic nieam ani 10zl nawet bez sensu

Odpowiedz

Akemi
Akemi | renia69 | 2017-11-08 10:52 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Nierobom???Zapraszam do mnie.Zostawie cię na parę dni z 3 dzieci to zobaczysz jakie to nieróbstwo w takim domu.Zycie wam w dupę porządnie nie dało to głosicie takie hasełka wyssane z palca.
Nierobem to bym nawala mamusie co zamiast zająć się dzieckiem wepchną je do żłobka albo przedszkola byle mieć kłopot z głowy a sama w biurze z koleżankami płoty przy kawce uprawia.

Odpowiedz

Eniu
Eniu | 2017-11-06 21:44 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

daliby kazdemu dziecku po 300 i pewnie wyszłoby na to samo bo jak patola zacznie sie mnozyc jak szczury po kanałach to ich ten program wyniesie 100mld :/ po roku zabiora wszystkie pieniadze i wtedy sie zacznie "utopila w studzience" "okna zycia przepelnione" "dom dziecka w *** oddaje dzieci do adopcji rodzinom na zachodzie z powodu przepełnienia" Rzad bedzie musial znalezc pieniadze na program "Sierociniec +"...

Odpowiedz

Kzz
Kzz | 2017-11-06 21:31 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Masakra. Wszystko zabierają ludziom którzy pracują i mają dwójkę dzieci a dają tym nierobom bo w końcu po co pracować skoro państwo wszystko da. Doszło do tego że polskie powiedzenie powinno brzmieć czy się stoi czy się leży 500+ się należy. Teraz taki biedny który wcześniej nie miał bo miał pomóc z ops, czy też ulgę na mieszkanie itp zyje lepiej niż my pracujący ciężko i zarabiający na życie bo nam się już nic nie należy bo przekraczamy jakis tam zawsze próg finansowy. Nic tylko rodzić dzieci, rzucić pracę. Tylko kto to utrzyma skoro minimalna do góry a pensja jaka była taka sama. Mamy 500+ ale także żywność do góry, wodę i paliwo.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

jarek
jarek | Kzz | 2017-11-07 06:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

to jest inflacja popytowa. Ceny rosną bo mamy 500 plus. Suma summarum część społeczeństwa jest zmuszona przez PIS do pracy na na beneficjentów 500 +.

Odpowiedz

waldek
waldek | 2017-11-06 06:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

W Polsce jest podobnie jak w komunistycznych Chinach. Państwo karze ludzi mających zbyt mało lub zbyt dużo dzieci. W Chinach karani są ci co mają więcej dzieci, w Polsce rodziny mające jedno dziecko (i bezdzietni) muszą robić na rodziny bogaczy z dwójką lub większą ilością dzieci. Musza robić też na dzieci oszustów. Mnożą się teraz jak grzyby pod deszczu "samotni rodzice" po ugodach notarialnych lub mediacyjnych, byleby tylko wyłudzić pieniądze, również prowadzący działalność gospodarczą prawie zawsze wykazują zerowe bądź bardzo niskie dochody, oraz muszą robić na leni, którzy zamiast iść do pracy wydają pieniądze na kosmetyczki, fitness kluby, itp.

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ptero
ptero | waldek | 2017-11-07 07:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Święta Prawda !

Odpowiedz

Tosia
Tosia | 2017-11-05 22:18 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Porażka , taka patologia która tylko żeruje na innych , dzieci ubiera z tego co dostaną , jedzenie z Caritasu , całą kasę przepija i przepala ..... Masakra totalna .... A przeciętny Polak który pracuje po to aby jakoś funkcjonować i zapewnić byt rodzinie na nic się nie łapie . Najlepiej dajcie odrazu te pieniądze ludziom ktorzy tak naprawdę nie zasługują na złamany grosz od państwa. A no i alkoholik jeszcze dostanie rentę bo przecież jest chory . Żenada co ten kraj nam daje

Odpowiedz Pokaż odpowiedzi

ja
ja | Tosia | 2017-11-09 15:09 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ale alkoholik postawi krzyżyk na karcie wyborczej za coś takiego :D

Odpowiedz
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 .. 17 Następna >
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?