Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rzekoma reakcja dziecka na podaną mu szczepionkę

| aktualizacja: 13.04.2015 | 9

Ten przerażający film rozprzestrzenia się w sieci jak wirus.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(8)

Uwaga! Film może być dla niektórych widzów wstrząsający.

Zobacz też: Szczepienia - Czy twój lekarz zasłużył na czerwoną kartkę?

Co jakiś czas podobne filmy zostają "wyciągane" przez ruchy antyszczepionkowe. Apelujemy, aby nie podejmować decyzji o szczepieniu bądź nieszczepieniu dziecka na podstawie obejrzenia kilkudziesięciosekundowego filmu! Niestety wnioskując na podstawie komentarzy pojawiających się pod filmem, tak właśnie zaczęło się dziać. Budzi to w nas duży niepokój.

Decyzja o szczepieniu powinna być podjęta w porozumieniu z lekarzem opiekującym się naszym dzieckiem, a nie na podstawie filmów z You Tube. Warto pogłębiać wiedzę dotyczącą szczepień, do czego zachęcamy, ale nie można podejmować decyzji kluczowych dla zdrowia dziecka, tylko dlatego, że zobaczyło się film w sieci. Nie czujemy się na siłach, by rozstrzygać medyczne przyczyny tej reakcji dziecka. Nie mamy wglądu w historię choroby, nie jesteśmy też lekarzami, nie znamy kontekstu. Nie wyciągajmy więc pochopnych wniosków!

Zobacz też: Szczepienia naszych dzieci-za i przeciw.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (9)
avatar

miki
miki | 2015-04-15 23:25 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Proszę natychmiast zmienić ten tytuł! Jest kłamliwy i wprowadza w błąd. Nie lepiej sprawdzić, jak naprawdę wyglądała historia tej dziewczynki? Nie chce się wam? O leniuchy! Ja sprawdziłam - Lorrin żyła 15 lat jako roślinka, zmarła w 2009 roku. Przez jej chorobę rozpadłą się rodzina. Jej przypadek został uznany jako NOP i dostali odszkodowanie, więc naprawdę NIE MA ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI, że to prawdziwa reakcja dziecka na szczepionkę. NIE RZEKOMA!

Odpowiedz

Mona L
Mona L | 2015-04-15 00:45 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jak widzę redakcja bardzo kocha dzieci. Sarkazm. Namawiając do szczepień wystawiacie sobie jak najgorsze świadectwo braku wiedzy, braku empatii wobec rodziców dzieci z powikłąniami poszczepiennymi, braku ludzkiej przyzwoitości. Szczepienia są niebezpieczne, można się tego dowiedziec choćby z ulotek szczepionek. Szczepienia powodują NOPy, szkoda tylko, że nasi lekarze bronią się rękami i nogami przed ich zgłaszaniem, a rodzice chorego dziecka nie mogą liczyć na jakąkolwiek pomoc i zrozumienie. Sama znam co najmniej czterech chłopców z autyzmem poszczepiennym, więc nie dam sobie wmówić, że szczepienia to dobrodziejstwo ludzkości. Redakcjo droga, weź się doucz, bo wstyd

Odpowiedz

mia
mia | 2015-04-15 00:38 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Czyżbyście i wy byli sponsorowani przez koncerny farmaceutyczne, że piszecie takie głupoty? Czy też piszecie te głupoty z głupoty?

Odpowiedz

Dakasza
Dakasza | 2015-04-14 17:12 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Jaki zryty trzeba mieć umysł, by świadomie namawiać do szczepienia widząc takie rzeczy! Podłość! Jakim prawem podważacie prawdziwość tego filmiku???? Kto Wam dał prawo do zabierania głosu w tej sprawie w taki sposób?! To maleństwo nie przeżyło... mam nadzieję, że do końca życia autor będzie miał to maleńkie dzieciątko przed oczami zanim zaśnie i zaraz po przebudzeniu! Jak można?!

Odpowiedz

sedi
sedi | 2015-04-14 16:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Takie i dużo gorsze rzeczy po szczepieniach się dzieją. Wiem, bo widziałam na własne oczy...

Odpowiedz

cjo
cjo | 2015-04-14 16:19 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

To była reakcja organizmu na szczepienie. Nie rzekoma,ale potwierdzona. Który koncern farmaceutyczny Was sponsoruje, że piszecie takie głupoty?

Odpowiedz

vania
vania | 2015-04-14 15:20 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Na podstawie tego komentarza, który wkleiliście, to Pani podjęła decyzję o nieszczepieniu nie oglądając filmiku

Odpowiedz

kejt
kejt | 2015-04-14 14:50 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Ta reakcja została oficjalnie i legalnie uznana za powikłanie poszczepienne, zatem nie wprowadzajcie ludzi w błąd. Jest to faktyczna reakcja na szczepienie, za które rodzice dziecka otrzymają odszkodowanie.

Odpowiedz

yhuuuko
yhuuuko | 2015-04-14 14:37 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Autorka filmika ma tę reakcję oficjalnie uznaną jako powiklanie poszczepienne przez lekarzy i ma refundacje przyznaną.... nie 'rzekoma' zatem a faktyczna.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?