Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Rzęsistkowica w ciąży

| aktualizacja: 03.12.2013 | 1

Jeśli będąc w ciąży, zauważyłaś nieprzyjemne upławy, może to świadczyć o zakażeniu rzęsistkowicą. Jak jej zapobiec i leczyć? Odpowiada ginekolog.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(0)
kobieta, ciąża, brzuszek, łazienka, lustro
Ostatnio zauważyłam na bieliźnie nieprzyjemne upławy. Ginekolog rozpoznał rzęsistkowicę i przepisał mi leki. Nie jest to przyjemne... Czy można zabezpieczyć się przed tą chorobą? Agnieszka

Rzęsistkowica jest chorobą pasożytniczą przenoszoną drogą płciową. Najczęściej można się nią zakazić podczas kontaktów seksualnych, ale zdarzają się też infekcje poprzez bieliznę, ręczniki, gąbki, pościel czy urządzenia sanitarne. Zakażenie może przebiegać zupełnie bezobjawowo. Najczęściej jednak rzęsistek powoduje zapalenie szyjki macicy, pochwy i jej przedsionka. Zdradzają go różne objawy, np. ból, obrzęk, zaczerwienienie, szarożółta pienista wydzielina z pochwy, świąd i pieczenie w czasie oddawania moczu. Jak się leczy rzęsistkowicę? Zarażonej osobie przypisujemy metronidazol albo jego pochodne. Ponieważ jest to choroba przenoszo-na drogą płciową, konieczne jest leczenie partnera. No i dbanie o higienę, a także np. unikanie publicznych toalet.

mtj_dopisek.gif

 
dr n. med. Renata Jaczyńska konsultacja: dr n. med. Renata Jaczyńska
Specjalista ginekolog-położnik. Pracuje w Klinice Położnictwa i Ginekologii Instytutu Matki i Dziecka w Warszawie.
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (1)
avatar

ula20
ula20 | 2014-02-24 08:27 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Hej. Jestem w 30 tc, Mialam to samo z tym ze przez 10 dni bralam metronidazol.. minely 4 dni od skonczenia leczenia i dzis jest to samo. Zolte uplawy, pieczenie i brzydki zapach... nie wiem dlaczego mi to nie przeszlo..

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?