Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Ścieżki Edukacyjne w Gorczańskim Parku Narodowym

| aktualizacja: 14.08.2014 | 0

Oto propozycja dla aktywnych rodziców i małych podróżników. Ścieżki edukacyjne to wspaniała forma spacerów po górach.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
sciezki edukacujne gorce
fot. gorczanskipark.pl
Na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego wytyczono 8 ścieżek edukacyjnych prowadzących przez ekosystemy charakterystyczne dla całych Gorców. Ułatwiają oglądanie przyrody i zwracają uwagę na ślady działalności człowieka w lasach i na polanach. Są oznakowane białym kwadratem z zielonym ukośnym paskiem. Na początku każdej ścieżki znajduje się tablica z ogólną informacja o tematyce, długości, liczbie przystanków, stopniu trudności oraz mapą obrazującą jej przebieg.

W Porębie Wielkiej: „Park podworski i góra Chabówka" – zapoznaje z tematyką przyrodniczą oraz historią parku podworskiego i dworu - dawnej siedziby Wodzickich.

W Koninkach: „Dolina Potoku Turbacz"- przedstawia ekosystemy leśne: bór jodłowo-świerkowy, buczynę karpacką i olszynę górską, umożliwia poznanie mieszkańców gorczańskich lasów, przybliża geologię Gorców.

„Na Turbaczyk" - zapoznaje z historią działalności człowieka w Gorcach, i ukazuje zmiany jakie człowiek spowodował w przyrodzie. Prowadzi przez miejsca związane z Władysławem Orkanem.

"Wokół Doliny Poręby" - przybliża różnorodne zagadnienia dotyczące historii i przyrody Gorców, prowadzi przez polanę Suhora z obserwatorium astronomicznym, a dalej do schroniska na Starych Wierchach.

W Lubomierzu-Rzekach: "Dolina Kamienicy" - ukazuje ekosystemy GPN, procesy geomorfologiczne związane z górskimi potokami, doprowadza do schronu Papierówka.

„Dolina Gorcowego Potoku" - przedstawia zagadnienia dotyczące gorczańskich lasów, polan, klimatu i geomorfologii, a także szałaśnictwa i historii przemysłu u podnóży Gorców.

„Z Łopusznej na Jankówki" - ukazuje różnorodność środowiska przyrodniczego podlegającego ochronie, przybliża zagadnienia dotyczące lasu i roli porostów, ukazuje bogactwo flory na gorczańskich polanach.

W Ochotnicy Górnej: „Dolna Potoku Jaszcze" - biegnie przez obszar ochrony ścisłej, ukazując charakterystyczne zbiorowiska roślinne i prowadzi do miejsca katastrofy amerykańskiego samolotu "Liberator" w 1944 r.

Dojazd do Parku »separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?