Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Dzieci gorszego sortu... Skandaliczne rozporządzenie rządu weszło w życie!

| aktualizacja: 04.09.2017 | 3

Mimo protestów rodziców i nauczycieli, rozporządzenie MEN weszło w życie. Czy na pewno nie ucierpią na tym dzieci?

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(2)
Segregacja dzieci w szkołach
fot. Fotolia
"Moje chore dziecko zostało oderwane od nauczycieli, których zna, od przyjaciół i kolegów, z którymi spotykało się codziennie i zostało uwięzione w domu tylko dlatego, że jest chore..." – cytuje na Facebooku Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. O czym mówi Ewelina, mama 14-letniego Kuby z zespołem Aspergera? O rozporządzeniu rządu zmieniającym przepisy dotyczące nauczania indywidualnego, które zakazuje chorym dzieciom uczenia się w jednej placówce ze zdrowymi dziećmi.

Segregacja dzieci w polskich szkołach

O planach rządu pisaliśmy już w styczniu 2016 roku. Ówczesna sekretarz stanu Ministerstwa Edukacji Narodowej, Teresa Wargocka, zaproponowała, by dzieci niepełnosprawne nie uczęszczały do klas integracyjnych, gdyż tracą na tym zdrowe dzieci. To, co wzbudzało ogromne wątpliwości rodziców, psychologów i nauczycieli, stało się rzeczywistością: 31 sierpnia 2017 roku ogłoszono rozporządzenie, które zakazuje prowadzenia zajęć indywidualnego nauczania w szkołach. "Zajęcia indywidualnego nauczania prowadzi się w miejscu pobytu ucznia, w szczególności w domu rodzinnym" – czytamy w rozporządzeniu (którego treść znajdziecie tutaj). Chociaż zmiana przepisów nie odbiera wszystkim chorym dzieciom kontaktu z rówieśnikami, część z nich straci możliwości integracji i edukacji, jaką znali do tej pory.

Nowe przepisy pozbawiły Kubę i tysiące innych dzieci kontaktu z rówieśnikami i nauczycielami. "Mieszkamy ponad 20 km od szkoły, zapytałam, jak szkoła poradzi sobie z dowozem nauczycieli. Pani z poradni odpowiedziała, że dostanie nowych, dyrektor szkoły, w której uczy się Kuba, zatrudni nauczycieli na miejscu w Izabelinie" – wyjaśniła mama nastolatka.

Przeczytajcie cały post:
 
 
Co myślicie o takiej zmianie? Zgadzacie się, że to segregowanie dzieci i tworzenie "domowych gett"?

Zobacz także: Traktujcie nas zwyczajnie! – proszą mamy niepełnosprawnych dzieci

Źródło: dziennikustaw.gov.pl, Facebook
separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (3)
avatar

Kama
Kama | 2017-09-08 07:13 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Sama chodziłam do klasy w której z nami uczyły się dzieci niepełnosprawne i przez 9 lat nikt na tym nie ucierpiał a my tylko się nauczyliśmy, że to tacy sami ludzie jak my

Odpowiedz

abcdefg
abcdefg | 2017-09-05 13:54 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Masakra nie czaje tego rządu.... co oni mają we łbach... Najpierw każą rodzić chore i niepełnosprawne dzieci a potem odzielać je od innych czy zdrowych kur%^&*( nie rozumiem... Takie dzieci chore czy zdrowe uczą się wzajemnie od siebie. Powoli zaczynam się czuć w PL jakby zmieniała się w koreepółnocną + rządów hitlerowskich....

Odpowiedz

Nez
Nez | 2017-09-05 12:47 Zgłoś komentarzZgłoś komentarz do moderacji

Dzieci zdrowe tez traca na braku niepelnosprawnych kolegow w swoim otoczeniu. Dzieki integracji ucza sie tolerancji wspoldzialania w spoleczenstwie empatii i wielu innych rzeczy.

Odpowiedz
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?