Babyonline.pl
 
 
Gry
Rozwiń menu

Sekrety, które niszczą życie dzieci - zobacz wstrząsający film

| aktualizacja: 20.04.2015 | 0

Cukierek podarowany przez rodzica nie zawsze jest miłym wspomnieniem z dzieciństwa. Wstrząsający spot Fundacji Dzieci Niczyje ma zwrócić uwagę na problem przemocy seksualnej wobec dzieci. Film wywołał burzę komentarzy w sieci. Zobacz, dlaczego.

separator
Wyślij e-mailem
separator
Oceń :
(1)
fot. Fotolia.pl
Fundacja Dzieci Niczyje prowadzi kampanię, która w dość szokujący sposób  chce zachęcić społeczeństwo do oddania 1 proc. z rozliczenia podatkowego na walkę z  przemocą seksualną wobec  dzieci. Czy tylko tak mocny sposób przekazu trafi do współczesnego odbiorcy? Zobacz film.


Akcja zaczęła się w połowie kwietnia w warszawskim kinie Kinoteka. Wchodzący na seans widzowie znajdowali na swoich siedzeniach cukierki z napisem „Sekret” i nadrukowanym po wewnętrznej stronie papierka numerem. Następnie w bloku reklamowym przed filmem emitowany był spot pokazujący, że taki cukierek może być symbolem emocjonalnego szantażu, jaki dorośli przestępcy seksualni stosują wobec dzieci. Natomiast numer na papierkach po cukierkach otrzymanych przez widzów to numerem KRS Fundacji Dzieci Niczyje. Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na przemoc seksualną wobec dzieci, której przeciwdziałaniem zajmuje się Fundacja Dzieci Niczyje, oraz zachęcenie do przekazania 1 proc. na rzecz fundacji. Spot będzie promowany w kinie i internecie do końca kwietnia.

Film jest bardzo mocno komentowany w sieci. Wiele osób uważa, że przekaz jest za mocny. Inni uważają, że inaczej nie dotarłby do emocji współczesnego widza i spot zostałby niezauważony.
Czy waszym zdaniem spoty powinny tak silnie wpływać na nasze emocje? 

Polecamy: Dzieci nie wolno bić - wywiad z Rzecznikiem Praw Dziecka.

separator
Wyślij e-mailem
separator separator
Komentarze (0)
avatar
X

Logowanie

avatar

Nie masz jeszcze konta ?

Zarejestruj się
Zapomniałeś hasła?